Puntata e djeshme e “Për’Puthen” ka nisur me debàte mes opinionistit Arjan Konomi dhe Lauretës.

Ditën e shtunë në “Për’Puthen Prime” Laureta u largua nga studioja pasi Arjani i tha konkurréntes që ka eksperíenca nëpër gjýkata.

Kjo është një temë shumë delíkate për Lauretën pasi në të shkuarën ajo ka qenë arréstuar sepse mendohej që kishte bashkëpunuar me tre persona të huaj, të dyshùar për vràsje të kryera jashtë vendit.

E paedukatë! Nuk më tremb fare', Arjan Konomi akuzon Lauretën se e ka kërcënuar - infowebtv.com

Ditën e sotme, me zérin që i drídhej Laureta vendosi të shpjegonte arsyen e acàrimit të saj, ndërsa thékson se është e ngàrkuàr psíkologjíkísht.

“Zgjodha të lé studion sepse më préku aty ku më dhémb. Nuk bën që ta prékesh aty ku nuk bën, të paktën tek pjesa e gjýkatës nuk doja të ma përmendte. Nuk ka sens të përmendet kjo si pjesë. Për të mos agràvuàr situata më tej desha të dal jashtë. Jam e ngàrkuar psíkologjíkísht”, u shpreh Laureta.

Nga ana tjetër Arjani e akùzon Lauretën që e ka kércénuar në prapaskénë.

Të ka vdekur ndjenja', Arjan Konomi shpërthen keq ndaj Lauretës: U bë surrati jot...

Ai tha se ajo bërtíste nëpër korridoret e Top Channel-it duke u thënë: “E tregoj unë kush është Arjan Konomi”.

Arjani: Unë po shkoja nëpër dhomat dhe dëgjova që Laureta po bërtiste me të madhe ‘e tregoj unë kush është Arjan Konomi dhe ia them unë kush është Arjan Konomi’ duke uléritur me të madhe.

Laureta: Unë thashë që Arjan Konomi e ka marrë personalisht me mua dhe me çdo gjë.

U bë surrati jot”, Arjan Konomi shp ërthen ndaj Lauretës, çfarë tha konkurrentja – İmza Makale

Arjani: Ke qenë edhe këtu kur kemi bërë një debàt tjetër ti moj vajzë dhe thoshe ‘u bëre ti Arjan Konomi’. Tani, çfarë doje të thoje ti me atë? Mund ta thuash publikisht në sy të të gjithë publikut.

Tregoje içik kush jam unë. Ke gjë për të thënë për mua ta thuash ose mbylle gojën njëherë e mirë dhe të të vijë zor  që flet për mua ashtu nëpër korridore duke thërritur si një femër e paedukatë.

Laureta: Arjan të lutem kujdes kur thua mbylle gojën. Unë e paedukatë?! Të gjitha këtu dolën të paedukata Arjan Konomi.

Laureta shpërthen në lot: Jam në gjendje të rënduar psikologjike - Top Channel

Arjani: Ti je e paedukatë që bërtet korridoreve të Top Channel-it ‘ta tregoj unë se kush është Arjan Konomi’.

Laureta: Po normale, se derisa më prék ti mua edhe unë do të prék ty se si je.

Arjani: Nuk më trémb fare. Këtu diskutojmë për emisionin dhe për çéshtje të tjera e jo të merrem me ty.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!