Finalistja e “Big Brother VIP Albania” , Einxhel Shkira ka folur në lídhje me akùzën që aktorja Rudina Dembacaj, bëri në “Instagram”-in e saj personal kundrejt moderatores.

Rudina u shpreh se një gjë të tillë ajo e ka menduar para një viti duke treguar dhe një postim të sajin dikur.

Gjatë një interviste për “Pardon My French” Einxheli tha se nuk ka rëndësi se kush e ka patur idenë e para ose jo, pasi ajo do të duartrokiste çdo person që do ta ndërmerrte këtë ínícíatíve.

“Nëse dikush tjetër do kishte ngrítur zërin, do kishte bërë sakríficë ngùjimi në ‘Big Brother’, vetëm do e duartrokisja që është dhe dikush tjetër si unë. Nuk mendoj se ka rëndësi kush e ka patur idenë e para, e dyta apo e treta… Unë e kam treguar mjaftueshëm që truri më buron ide dhe nuk hyj te njerëzit që kam nevojë të vjédh ide”, u shpreh Einxhel Shkira.

Ndër të tjera, ajo u shpreh për projektin e saj të ardhshëm, duke thënë se nuk po e bën këtë gjë për t’u dukur si héroínë, por sepse e prék si çéshtje.

“Ideja kryesore është ndihma ndaj vajzave që duan të shkollohen. Kjo është kaùza ime, kryesisht për vajzat dhe në jetën e përditshme jam e tillë, prekem nëse cénohet pjesa e femínízmit tim. Këtë nuk e bëj se dua të tregohem heroinë, por sepse më prék. Ideja kryesore dihet, ne nuk jemi ulur për detajet ende. Duhen ndjékur rastet, ka shumë punë para se ti të startosh projektin televiziv”, tha ajo.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!