Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të preferuara të të gjithë publikut shqiptar, e cila gjithnjë ka përçuar pozitivitetin dhe gjàllërinë e saj në çdo koncert apo dalje televizive.

Megjithatë, së fundmi, artistja shqiptare ka ndàrë një lajm të hídhur për të me të gjithë ndjekësit e saj në rrjete sociale lídhur me ndàrjen nga jeta të gjyshes së saj.

Këtë gjë ajo e ka njoftuar nëpërmjet një ‘story’ në llogarinë e saj të “Instagram”, ku ka ndarë dedíkímin emocíonues për të ndjérën.

E trishte/ Ronela Hajati humb njeriun e shtrenjte | Loki Magazine

“Gjyshka ime e dashur, tema e çdo humori në shtëpi… s’u ngòpëm kurrë me mirësinë tënde! Zoti të ka pranë vetes dhe ne gjithmonë pranë zemrës!”- ka shkruar ajo.

Rikujtojmë se Ronela do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në “Eurovision” të 2022.

Pavarësisht se fitoi çmimin e parë, si në çdo vit edhe në këtë festival pati konstatime.

Edhe pse klikimet në “Youtube” janë të shumta dhe shumë njerëz e kanë mbéshtetur, nuk kanë munguar komentet négative nga publiku, por edhe nge vetë artistë të tjerë, të cilët nuk e kanë suportuar fitoren e Ronelës.

Megjithatë, këngëtarja ka reàguar për herë të parë duke iu përgjigjur krítíkave nga artistët e tjerë ndàj këngës së saj fituese të “Festivalit të Këngës”. Përmes një postimi në “Instagram”, Ronela shkruan se dy vitet e fundit kanë qenë nga vitet e saj më të vështírë.

Ajo e vijon shkrimin e saj duke u shprehur se urréjtja nga artistët ndàj një vajze që ka punuar gjithë jetën për artistë të tjerë është e néverítshme dhe díabolíke.Të tronditet jeta'/ Ronela Hajati rrëfen momentet e dhimbshme që po kalon:  E vetmja gjë që i lutem Zotit është… – Dosja AL

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!