Ish-konkurrenti i PërPuthen Atdhe Xhavarina ka ndryshuar ‘look’-un e tij me flokë të gjatë që jemi mesuar ta shohim shpesh.

Arsyeja se përse ish-konkurrenti i PërPuthen e ka bërë një gjést të tillë është dhurimi i tyre për gratë e sëmura me kàncer.

Nismës së tij i është bashkuar edhe i vëllai i tij i cili kishte të njëjtin model me Atdheun.

Me anë të një InstaStory ai lajmëron të gjithë për ndryshimin e tij dhe duhet pranuar se ai duket mrekullisht edhe me ‘look’ të ri.

“Më keni pyet shumë arsyen pse kam vendos me i héq flokët, e vetmja arsye është që kisha kohë që doja me i héq kur m’u smur nëna ime gjëja më e shénjtë në jetën time me sëmùndjen e kàncerit por nuk më la me i héq atëherë. Dmth që doja të solídarízohesha me nënën time por falë Zotit është mirë me shëndet. Tash një ditë isha me repartin e onkòlògjisë bashkë me nënën dhe pashë gjithë ato gra ato nëna që vùajnë nga kjo sëmùndje u ndjeva shumë kéq dhe vendosa t’i héq flokët e mija dhe i dhurova për këto nënat tona që të bëhet paruke për ndonjërën nga ato.

Kujtojmë që pak kohë më parë Atdheu lajmëroi se dhe nëna e tij vùan nga kjo sëmùndje e réndë dhe herë pas here është prékur sa herë ka përmendur atë në intervista të ndryshme.

https://www.photojoiner.net/image/L1FbIk00

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!