Ilri, Donaldi, Einxhel dhe Beniada kanë qenë katër finalistët e këtij edicioni të parë të Big Brother Vip, i cili përfundoi me fitoren e Ilir Shaqirit.

Ilir Shaqiri mori çmimin e madh 100 mijë euro, ndërkohë që të tre finalistët e tjerë morën nga 10 mijë euro.

Mirëpo pas përfundimit të BBV pati polemika të shumta në rrjet, pasi një pjesë e publikut priste që çmimin e madh ta merrte Donald Veshaj.

Dalin shifrat ZYRTARE/ Ja sa vota kanë marrë finalistët e Big Brother Vip

E ndërkohë janë zbuluar edhe votat zyrtare për finalistët, duke i dhënë kështu fund dyshímeve.

Në këtë foto nga AKEP, Iliri ka 35% të votave, Donaldi ka 30% të votave, Einxhel 25% të votova edhe Beniada 10% të votave.

Menjëherë pas spektaklit filluan pakënaqësitë e para nga mbéshtétësit e Donaldit, duke akùzùar produksionin e BBV për padrejtësi. Ka dhe nga ata zëra që thonë që Lori Hoxha, producentja e BBV’, lau ‘bòrxhin’ e vitit 2014, ku Iliri Shaqiri i dha vendin e parë në “Dancing with the stars”, ku shumica e publikut mendonte se i takonte Flàka Krelanit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!