Ballina Aktualitet Téntoi të vríste pronarin e hotelit, arréstohet reperi i njohur shqiptar! (FOTO)

Téntoi të vríste pronarin e hotelit, arréstohet reperi i njohur shqiptar! (FOTO)

Një konflíkt që mund të përfundonte në tràgjedi është parandaluar nga fòrcat e Komísaríatit Nr.1 të Polícisë Tiranë.

Një 30-vjeçar që téntoi të vríste me àrmë pronarin e një hoteli në kryeqytet është vénë në prànga.

Ai është reperi Ervin Selita, i cili njihet me emrin e artit “Vinz”.

Vinz

Ai kishte shkuar me një 30-vjeçare me inícíale E.D në një hotel në rrugën “Tre Vëllezërit Kondi”.

Konflíkti nisi fillimisht pasi recepsionisti nuk e la 30-vjeçaren të hynte në hotel pa i dhënë kartën e identitetit për t’u regjistruar.

Më pas në konflíkt u përfshí reperi me një nga pronarët e hotelit me të cilin vijoi shérri.

🦄 @vinzhb_ - VINZ - TikTok

30-vjeçari Ervin Selita qélloi me àrmë për të vràrë pronarin e hotelit Z.Xhindi, por për fat të mirë nuk pati asnjë të lénduar.

Në ndihmë të reperit 30-vjeçar shkuan edhe shokët e tij pasi u njoftuan se çfarë kishte ndodhur.

Xhuliano Selita 23 vjeç dhe Erjon Mici 26 vjeç fshéhën àrmën e 30-vjeçarit me të cilën qélloi për të vràrë pronarin e hotelit.

Stream Vinz - Shqipet E Marr (HELLBANIANZ) by dashy | Listen online for  free on SoundCloud

Ervin Selita u arréstua në flàgràncë dhe akùzohet për vràsja me dashje mbétur në téntativë, mbajtja pa leje dhe prodhimi i àrmëve, àrmëve shpérthýese dhe i munícionít, shkàtërrími i pronës dhe príshja e qetësisë publike.

Edhe 30-vjeçarja që e shoqëronte atë u arréstua nén akùzën për moskàllëzim krímí.

Ndërkohë që shokët e Selitës u shpàllën në kërkim për veprat pénale përkrahja e aùtorit të krímít, àrmëmbàjtje pa leje dhe moskàllëzim krími.

error: Alert: Content is protected !!