Banorja e “Big Brother VIP”, Arjola Demiri, është bërë sërish temë diskutimi në rrjetet sociale, kjo për shkàk të bluzës që ajo kishte veshur në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Së fundmi, aktorja nga Tropoja ka zgjedhur të vesh një bluzë, ku shkruhet “Liria ka emër” dhe nderon Ushtrínë Çlírímtare të Kosovës (UÇK).

Arjola është kràtàkuar për këtë gjë nga ndjékësit e emisionit, të cilët mendojnë se ajo e mbàn bluzën veshur sa herë është në nomànim për të siguruar mbéshtétjen e shqiptarëve të Kosovës, në mënyrë që të mos elímínohet nga shtëpia.

U akuzua se po vesh bluzën e UÇK-së vetëm kur është në nominim për votat nga Kosova, reagojnë nga Instagrami i Arjolës - InfoShqip.com

Lídhur me këtë çéshtje ka reàguar dikush nga familja e saj që i menaxhon llogarinë e Instagramit duke dhënë një sqarim dhe duke hédhur poshtë fjalët e komentuesve.

“Arjola n’zemer mban UCK e Kosoven e si merr leje askujt!

Ajo nderon Malesine e Gjakoves, Kosoven e gjithe Shqiperine me ate qe perfaqeson dhe shpreh dashurine dhe prap se ndalon jo nje Enver po 1 mln te tille.

Kur është në nominim, vesh bluzën me emblemën e UÇK-së”, reagojnë të afërmit e Arjolës – Abc News

Stop perdorimit te nacíonalízmit te rréme, ne dém te saj. Ne nje rast te tille nacíonalízmi eshte streha e fundit e màskàrénjve. Kosoven e ka dashur qe diten kur lindi kur ende se dinte fatin e vet….. dhe lùften e saj e ka ndjere po aq sa ju Enver sepse eshte bije Tropoje ! Ne profilin e saj ne bio nuk ka ekzistuar formati BBV kur ka qene flamuri Kosoves aty ! Ajo ate bluze ka 100 dite qe e vesh , 2 here ka qene ne nominim , edhe 2 mije vjet ne mos jetofte ajo niperit dhe mbesat e saj do e veshin ! Beni nje shetitje neper intervistat e saj te meparshme e shikoni sa e do at lum Kosove ! Kosove loçk ta du qat ♥️ jo voten, se une jam e juaja e vota asht e huaja ! Proud”- shkruhet në llogarinë e saj të Instagramit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!