“Shiko Kush LUAN”, nuk u kthye me sezonin e ri këtë sezon por vazhdon të kërkohet nga shikuesit. Programi nén aùtorësinë dhe moderimin e Luana Vjollcës vazhdon të mbes një nga tv show-t më të shikuar dhe klikuar nga publiku shqiptar.

Lojërat dhe situatat qesharake që zhvilloheshin gjatë emisionit kanë bërë që publiku shqiptar të shohë të famshmit ndryshe ngaqë i shohim zakonisht.

Idetë kreative të SHKL duket se janë inspirim edhe për kolegët brenda Top Channel, siç është rasti i rubrikës “Dielli apo hëna” në E diell.

Wake Up/ “Hëna apo Dielli”, rubrika e Nevina Shtyllës ku VIP-at vihen në  situata të sikletshme - Top Channel

Koncepti është identik me programin e Luana Vjollcës, që nga ndarja e ekipeve në dy grupe dhe garat me njëri-tjetrin.

Por jo vetëm kaq. Edhe sfidat që zhvillohen brenda rubrikës janë identike me ato që kemi parë në disa sezone në Shiko Kush LUAN

ku në rast se i ftuari nuk përgjigjet në pyetje dénohet duke pirë apo ngrénë diçka. Po ashtu marrja e pikëve në çdo pyetje na kujton menjëherë SHKL.

E Diell” e Top Channel vjen me ndryshime: Zbulohet autorja e re e programit  të njohur! – Indeksonline.net

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!