Ballina Magazina “Të shàj gjithë ditën, por prapë dua të të shoh”, fenomeni ‘Big...

“Të shàj gjithë ditën, por prapë dua të të shoh”, fenomeni ‘Big Brother’- urréjtje-dashuri!

E kotë të të pyesim nëse e ke parë ndonjëherë “Big Brother VIP”, sepse e dimë që përgjigjja është PO.

Me ose pa dëshirën tënde, je ndeshur në ekran me reality show-n që është drejtuar që në fillimet e tij nga moderatorja Arbana Osmani.

I madh e i vogël njihet me termin “Vëllai i madh” apo “Shtëpia më e famshme në Shqipëri”.

Big Brother VIP (Albanian TV series) - Wikipedia

Këtë vit, “Big Brother” u rikthye pas kaq kohësh me një risi të madhe; formatin me personàzhe VIP.

Kësaj here, përfshírja e audíencës ishte akoma më e madhe duke qenë se personàzhet ishin të njohur për publikun, ndërsa kurioziteti u rrit për t’i njohur ata edhe në përditshmëri.

Duhet ta pranojmë, jo gjithmonë jemi hasur me komente të mira për reality show-n dhe personàzhet konkurréntë.

Big Brother Albania Vip - Top Channel

Nuk i numërojmë dot rastet kur teleshikuesit kanë akùzuar produksionin për padrejtësi, për mungesë trànspàrence, apo lojtarët për lojë jo të ndershme.

I shajnë gjatë gjithë ditës por sërish në mbrëmje mblídhen para ekranit për t’i parë e për t’i komentuar sërish nga e para. Urréjtje apo dashuri? E sigurt që është fíksím!

Kështu ndodh edhe me çdo banor të çdo edicioni. Gjatë garës krýqëzohet nga publiku, më vonë “duhet” dhe i ndjehet mungesa.

Përmendim këtu rastin e të ndjerës Adelaida Xhamani, vajzës bukuroshe nga Kavaja që jetoi një histori të fortë dashurie brenda shtëpisë me Bjordi Mezinin.

Paragjýkimet, oféndimet dhe krítíkat e shqiptarëve i merrni vetë me mend, ndërsa pas ndarjes së saj nga jeta, gjýkohet si një vajzë e guxímshme që jetoi ashtu siç ia tha zemra.

Pse nuk i kursejmë më shumë komentet e hídhura dhe të shohim cilësitë pozitive të çdo personi?

Pse duhet të shfrýjmë enérgji négative e komente aspak të këndshme, për persona që s’na príshin asnjë punë në jetën tonë?

I njëjti gjýq publik si Adelajdës po i bëhet tashmë edhe këngëtares Beatrix Ramosaj, për ndjenjat e saj kundrejt Donaldit.

Kur keni diçka të kéqe për të thënë, pse nuk numëroni deri në 10 para se ta nxírrni nga goja apo ta shkruani në koment? Në fund të fundit, kur nuk i duroni dot, pse vazhdoni t’i shihni akoma?

Big Brother Vip' vjen në Top Channel/ Së shpejti nisin audicionet për  banorët e shtëpisë - Top Channel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!