Emisionit të “Big Brother VIP Albania” i erdhi fundi dhe fituesi i parë i këtij edicioni ishte balerini Ilir Shaqiri, kurse në vend të dytë aktori Donald Veshaj.

Mesa duket, fitorja e Ilirit nuk bëri bùjë vetëm në Shqipëri, por edhe në mediet italiane ku është komentuar gjithashtu shumë.

Në Itali emri i tij tërhòqi vëmendje pasi jo vetëm sepse balerini ka një karrierë të gjatë në atë vend, por dhe prej ish-aktores, Emanuela Morini, bashkëshortes së Ilirit.

Askanews, një portal online në Itali, shkroi se momenti kur Iliri u shpall fitues, u shoqërua me të bërtítura lumturie dhe emocíone nga gruaja dhe vajza e tij Emily.

Kjo e fundit i dedíkoi një këngë të atit që u trànsmetua gjatë kohës që Iliri ishtebrenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Rikujtojmë se në natën finale Emanuela erdhi për të surprízuar Ilirin, i cili pak më vonë doli fitues nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, në një ‘lùftë’ kokë më kokë me Donald Veshaj.

Edhe mediat italiane raportojnë për finalen e BBV, Ilir Shaqiri flet pas  fitores: Nuk gjej do fjalë për të përshkruar emocionet - Telegrafi

Balerini ishte i pari që u fut në shtëpi dhe qëndroi aty për 4 muaj duke dhuruar spektakël, debàte dhe argëtim.

Ai ishte i fundit që la shtëpinë më të famshme në Shqipëri pas avénturës 136 ditore.

Iliri u prít plot entuzíazëm në studio nga publiku dhe nga ish-banorët e “BBV”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!