Arjola Demiri është një nga banoret më të komentuara të shtëpisës së “Big Brother VIP Albania” sidomos për historinë e saj dhe synimit që ajo ka për të ndihmuar fëmijët nëse do të fitonte çmimin e madh.

Mirëpo, së fundmi, nëpër portale kanë qàrkùlluar lajme se ajo e ka hùmbur kujdestarinë mbi tre fëmijët e saj për shkàk se ka qëndruar katër muaj brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Thuhej se ish-partneri i saj e ka shfrýtëzuar këtë mungesë të saj për të marrë kujdésin ndàj fëmijëve.

Arjola shpërthen në lotë kur kujton fëmijët në Big Brother: “Edhe pak  rriten, kam frik të mbes vetëm” – BotaPress

Megjithatë, këto lajme janë hédhur pòshtë nga shoqja e Arjolës, Eva Vatoci, e cila punon në Gjýkatën e Tropojës.

Vatoci është shprehur se ky rast është pjesë e Gjýkatës së Apelit në Tiranë dhe nuk është zhvilluar asnjë seancë lídhur me kujdéstarinë e fëmijëve të Arjolës deri më tani.

“Nuk ka asgjë të vërtetë, sepse, Gjýkata e Apelit Tiranë, ka të regjistruar éshtjen për “Caktimin e Kujdéstarisë Prindërore” për Arjola Demirin dhe palën tjetër, por nuk ka zhvilluar akoma seancë gjýqësore”, u shpreh ajo.

“Lajmi që është publikuar në disa portale është totalisht i pavërtetë, pasi fëmijët e Arjolës janë lënë në kujdéstari të plotë të familjes së saj dhe të tre fëmijët e saj nuk kanë shprehur asnjë mérzitje apo pakénaqësi ndàj familjarëve ku ata po qëndrojnë, por përkundrazi po rriten me shumë dashuri dhe përkujdesje të veçantë “Qëndrimi, apo largësia e Arjolës nga fëmijët për përgjatë këtyre 4 muajve në BBV, është dëshmia më e gjallë e një nëne që bën sakríficë dhe pikërisht për këtë fakt Arjola e ka nisur këtë rrugëtim, që është pranuar dhe mbështetur nga fëmijët e saj.”- ka përfunduar Vatoci.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!