Disa javë më parë, ish-konkurréntja e “Per’puthen” dhe “Big Brother VIP Albania” Antonela Berisha ka njoftuar të gjithë përmes një ‘story’ në llogarinë e saj të “Instagram” që do të jetë pjesë e festivalit të “Sanremo”-s.

Teksa reagimet kanë qenë të shumta, disa persona e kanë akùzuar atë për mashtrím, duke thënë se lajmi është i pavërtetë.

Një ndër to ka qenë pikërisht Kryetari i Këshillit të Medias, Koloreto Cukali, i cili ka folur lídhur me pretendimet e Antonelës që ka qenë pjëse e festivalit italian, duke e hédhur poshtë lajmin.

Sipas tij, njoftimin e ka postuar vetëm një media italiane dhe më pas po i njëjti lajm është fshirë. Ai shtoi gjithashtu se ekzistonte vetëm një ‘screenshot’ nga një portal italian por që sot nuk është më.

“Unë atë portalin nuk e gjej më. Ka portale që paguan. Kjo puna e ‘Sanremo’-s është thjesht në kokën e zonjushës, Antonela Berisha.

‘Sanremo’ është një qytezë, që e dha ai që shet byreqe, thotë jam në ‘Sanremo’.

Antonela Berisha befason te gjithe... Pjese e Sanremo 2022 ja e verteta?! - YouTube

Mirëpo, pjesëmarrja në qytet nuk të bën pjesë të një spektakli”, u shpreh ai.

Kështu, Antonela ka reaguar për këto aludime për mospjesëmarrjen e saj përmes një postimi në llogarinë e saj të “Instagram”.

Ajo ka publikuar një ‘screenshot’ të fotovë të saj në celular, ku shkruan “Disa pjesë të punës timë në ‘Sanremo’ të papublikuara.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!