Vëllezërit Lleshi së fundmi kanë publikuar një këngë kushtuar spektaklit më të ndjékur aktualisht, Big Brother Vip.

Me tone humoristike ata kanë përmendur gjatë këngës disa prej personàzheve brenda shtëpisë, si Donaldi dhe Arjola.

Publikohet video që po 'thyen' rrjetin/ Vëllezërit Lleshi bëjnë këngë për 'Big  Brother VIP' - Showbiz

“Një mijë halle me pas shpia gruja vrap tek kojshia

Kur fillon Big Brother Vip s’ka kollit as nuk ka grip. Si që ditë, si që natë me ba lojë me ba gallatë.

Ky milet ja ka marrë dorën, fíkson ditën edhe orën, i harrojnë hallet tona veç me pa kur del Arbana.

Kur fillon Big Brother Vip s'ka kollitje as nuk ka grip', vëllezërit Lleshi  këndojnë për shtëpinë më të ndjekur të momentit: I harrojnë hallet tona veç  me pa kur del Arbana -

E ku ka më të bukur lojë, me tesha holla me mbulu tri katër njolla.

Nuk kanë munguar edhe disa vargje për treshen më të komentuar të showbizit, Bora Zemani, Donald Veshaj dhe Betarix Ramosaj.

“Po përzihet dhe Arjola, ka marr vesh se kur shkri bora, tash osht ftoht e s’bën vaki, jo nuk shkrihet pa ra shi”, janë disa vàrgje të tjera.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!