“Big Brother Albania”, reality show që këtë herë u vendos të mbàhet me VIP-at dhe figurat e famshme shqiptare, është kthyer në pak kohë në një nga emisionet më të ndjékura në Shqipëri, duke i bërë të gjithë shqiptarët të ngùlur pas ekranit, për të zbùluar të rejat e personazheve.

Një nga temat më të diskutuara kur bëhet fjalë për banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” është pikërisht thàshethéme se ata pàguhen për prezencën e tyre.

Qëndrimi brenda shtëpisë, izòlimi për muaj të tërë, si dhe monitorimi i paevitueshëm për 24 orë nga kamerat, është thënë se është shpérblyer nga produksioni, duke i paguar ata me shifra relativisht të mëdha.

Valoni zbulon emrin, ja kush del këtë javë nga shtëpia e Big Brother - Top Channel

Bëhet fjalë për një shpërblim me 1500 euro në javë.

Lídhur me këtë çështje, ka folur ish-konkurrenti i shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Valon Shehu.

I ftuar në emisionin “Glamour Zone”, ai është pyetur nëse kjo teori për shpërblimin e banorëve është e vërtetë.

Valon Shehu eleminohet nga Big Brother VIP - SHQIP.com

Valoni është përgjigjur duke e mohuar këtë dyshim dhe theksoi se thàshethémet nuk ishin të vërteta.

“Jo, jo unë por askush dhe këtë e them me plotë bindje sepse kam dëgjuar që është bërë e madhe, nuk është e vërtetë aspak. 1500 euro java, nuk është e vërtetë”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!