Ballina Uncategorised Anàlizë/ Tan Brama ‘qengji mirë që thíthë dy nëna’ në Big Brother...

Anàlizë/ Tan Brama ‘qengji mirë që thíthë dy nëna’ në Big Brother VIP!

Një ndër hyrjet më interesante në Big Brother ishte padyshim Tan Brama.

Tan Brama është një ndër kërcimtarët më të famshëm dhe  më të suksesshëm në Shqipëri.

Ai është shumë i preferuar nga artistët shqiptarë dhe ka bërë koreografitë e shumë videoklipeve të tyre.

E mashtroi! Koreografi Tan Brama flet për VIP-en që s'i dha paratë për  punën, këngëtarja: Të bëra tag në Instagram… – Dosja AL

Duke njohur natyrën e tij energjike i gjithë publiku priste që Tani të ishte protagonist në debate dhe situata për kjo gjë nuk ka ndodhur.

Ai ka zgjedhur të jetë i tërhequr në ditët e para të qëndrimit në shtëpi duke dëgjuar më shumë sesa  folur.

Ai nuk ka preferuar të pozicionohet me asnjërin prej dy grupeve duke zgjedhur të qëndrojë sa më Ilirin me Donaldin por dhe me gjithë banorët.

Tan Brama - Donald Veshaj “Tani i meson Donaldit si te kercej” (Dance) -  YouTube

Tani gjer më tani është bërë protagonist i dy ngarjeve ku e para ishte debati që pati me Arbrin ku ai e kaloi dhe nevelin e diksutimit duke hedhur akuza ndaj tenistit.

Pasi debatuan dy banorët e rinj u sqaruan dhe në këtë mes i fituari doli Arbër Sulstarova i cili e menaxhoi shumë mirë në favor të vetes.

Ky debat i kushtoi Tanit nominimin nga ku ai së bashku me gjithë banorët e shtëpisë ishte koshient që di dilte primen e së martës.

Gota News - Tan Brama ndihet keq nga fjalët e Beniadës, Iliri e ngushëllon:  "Mos e vrit mendjen"

Siç duket publiku dhe fansat e tij kanë dashur që ai të mos dalë nga loja duke votuar kështu Xheisarën për të lënë shtëpinë më të famshme.

Situata e dytë e cila habiti jo vetëm Tanin por banorët dhe gjithë publikun ishte dhe shpëtimi zhinxhir i banorëve ku Donaldi e shpëtoi atë dhe jo Dagzin që e konsideronte si ‘vëlla’ brenda shtëpisë.

Ky shpëtim habiti shumë sidomos banorët sepse Tani me Donaldin skishin pasur ndonjë afrimitet të madh me njëri-tjetrin.

Dagzi doli në nominim përball Einxhelit duke u votuar për të dalë nga Big Brother VIP.

Ky verprim  u pa si një ‘sulm’ i Donaldit ndaj Eixhelit duke parë që javët e fundit kanë nisur debatet dhe diskutimet ndërmjet tyre.

Mbetet për tu parë loja e Tanit sesi do vijojë dhe a do luajë si lojtarë neutral apo do pozicionohet në anën e Donaldit për ti kthyer ‘nderën’  e shpëtimit.

error: Alert: Content is protected !!