Reperi i njohur Stresi e ka treguar prej vitesh tanimë bindjen e tij politike, dhe mbështetjen për Sali Berishën, liderin historik të Partisë Demokratike.

Edhe sot, ai s’kishte si të mungonte në protéstën para selisë së PD, që u shoqërua me ténsíone dhe dhùnë, madje u desh që të ndërhynte polícia.

Por, duket se mes të shoqëruarve ka qenë edhe Stresi.

Stresi nxjerr foton: Po më shoqërojnë në polici, unë s'kam bërë asgjë - Abc  News

Vetë ai postoi një InstaStory nga furgoni i polícisë, ku shkruan se nuk ka bërë asgjë.

“Nëse kam gjùjt një gurë keni të drejtë me vepru po jo kot. Unë duhet të shoqërohem gjithmonë pa bërë gjë! I bëj thirrje mediave”,- ka shkruar reperi.

Sakaq, gjatë protestës u hòdh gàz lòtsjellës dhe ujë drejt protéstuésve, në pérpjékje për t’i shpërndàrë ata.

Mori pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha, Stresi

Ndërkohë pas këtij veprimi ish-lideri i PD-së, Sali Berisha ka folur para mediave duke kërkuar qetësi nga të gjithë mbéshtetésit e tij që janë mblédhur për të protéstuar përpara selisë së partisë demokratike.

Ai ka paralajmëruar në fund të protéstës se ky është vetëm fillimi i qëndresës për liri.

Eshtë prekur fundi, edhe Stresi në kërkim nga policia, i revoltuar: Palo  emisione. Çfarë po u mësoni brezit të ri! – Gazeta Tema

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!