Laureta Zyba, motra e Rrushes është konkurréntja më e re në “Për’puthen”.

Megjithatë, konkurrentja e re Laureta Zyba u përfol shumë pas daljes së saj të parë në ekran, për shkàk të së shkuarës së saj pròblematike, ku ishte përfshírë disa herë në ngjàrje krímínale të rénda.

Laureta Zyba ka qenë e arréstuar nga Polícia e Kosovës në Prishtinë, me dyshímin se kishte bashkëpunuar me tre shtetas të huaj, të dyshùar për vràsje të kryera jashtë vendit.

Laureta Zyba u arrestua dje nga policia bashkë me shtetasit e Malit të Zi -  Gazeta Online INSAJDERI

Sipas “Indeksonline”, ajo është dyshùar gjithashtu për pròstítucíon, duke bashkëpunuar me grupe krímínale të Malit të Zi.

Laureta Zyba ishte valltare e klubeve të natës në Prishtinë e cila ishte arréstuar për véprën pénale, “bashkëkryerje në veprim”.

Kjo është konkurrentja e re kosovare në Për'puthen, ishte arrestuar për  disa vepra penale, bashkëpuntore e një serbi dhe dy malazezve | inFokus

Para Gjýkatës ajo ishte shprehur se ndjéhet fàjtore që nuk i kishte lajmëruar këta persona tek autòrítetet vendore me kohë dhe që ka bashkëpunuar me këta njerëz.

Olsa Muhameti ka reàguar rreth këtij lajmi duke thënë se ka dijeni për të shkuarën e Lauretës.

“Ma keni nisur kaq shumë këtë lajm…Sigurisht që Laureta na i kishte treguar në audícíone të shkuarën e saj, ajo që lexohet në dokumenta të paktën. Si çështje seríoze do ta trajtojmë në Prime, ama unë kam një pyetje për të gjithë ju. A meriton një qënie njerëzore të ketë një shans të dytë në jetë? Unë mendoj që Po! “Për’puthen” nuk është një program vetëm dashurie, ne duam të japim dhe mesazhe e pse jo mundësi të dyta në jetë…Shpresoj i tillë të jetë rasti i Lauretës në fund…”,- ka shkruar Olsa. No description available.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!