Një nga aktoret dhe vajzat më të dashura të ekranit, Jonida Vokshi, ishte sot e ftuar në “Pardon My French” me Jonida Aliçkolli dhe Elona Duro.

Gjatë intervistës Jonida zbùloi më shumë për jetën e saj si profesionale ashtu edhe atë private.

Teksa u pyet për rolin e saj në serialin H.O.T, ajo zbuloi se çfarë nuk i pëlqeu nga seriali dhe madje rréfeu një skénë që e mori shumë afër zemrës dhe lòtët e saj ishin real.

After Jonida Vokshi, another actress is revealed who will play in the  series of Ermal Mamaqi (NAME) - Gossip

“Ka një të vërtetë kur je pjesë e një projekti. Në fillim kur kam lexuar skenarin nuk ka qenë dashuri me shikim të parë, tha ajo fillimisht.

“Jo se nuk më ka pëlqyer, por kam dashur të shtòj pak nga vetja, më vinte inàt që ishte aq budallaçkë. Nuk e kuptoja që po hyja te personazhi. Fillova u dashurova me personazhin”, shtòi ajo.

“Kur pata skenën me Klean me Ermalin, është shumë e réndë si skénë. Unë e dëgjoja Ermalin dhe mu mblodh një lëmsh”, tregon ajo.

Jonida Vokshi ylli i serialit H.O.T (24 Tetor Ora 20.00) @RTV KLAN - YouTube

“Vura veten në personazh dhe shpérthéva. Drídhésha e téra, ishte një skénë e véshtirë. Ti e humb sensin. Nuk e di çfarë nuk më pëlqen. Krítíkat më të mëdha i kisha për veten”, tha ajo.

Jonida gjithashtu tregoi edhe marrédhénien që kishte me Ermalin dhe aktorët e tjerë të serialit.

“Kur filluan provat e tavolinës, unë një pjesë e njihja, një pjesë nuk e njihja. Atmòsfera e mirë në punë është shumë e réndésishme. Me Annën dhe Xhodën u lídha shumë”, përfundoi ajo.HOT, një serial për dashurinë, miqësinë dhe familjen', Jonida flet për  rolin e saj që do t'ju bëjë për vete

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!