Ballina Fun “Hekra, soba, lavatriçe e kongë vipash me shit”

“Hekra, soba, lavatriçe e kongë vipash me shit”

Shkrim nga aktorja Egla Ceno

Në këtë edicion të BëBëVësë, Vetëm Arbana Osmani, ka ngelur pa këngë personale. Monika ishte e para që u pajis me një këngë personale, pastaj të tjerët me radhë. Por o e meriton Arbana një këngë o nuk e meriton askush tjetër! Falë Arbanës dhe produksionit Shqiptarët prekën nga afër VIP-at e tyre. Dhe të mendosh që titulli është gati: “Yjeeee”.

Fundja, Arbana i ka promovuar kaq bukur këngët me porosi për banorët e shtëpisë sa që ajo e meriton një këngë vetëm për vete. Nuk do na vinte keq ta dëgjonim para dhe pas buke, disa herë në ditë. Nejse!

Para disa javësh, Monika i bëri një kërkesë Elgit Dodës që ti shkruante një këngë personale për pilotin. Elgiti nuk ia përtoi, ia solli këngën brenda shtëpisë. Madje, ia këndoi live. Aq shumë u gëzua Monika për këngën e saj personale sa një ditë, ndërkohë që kënga trànsmetohej në shtëpinë e BBV, u hodh në pishinë, në mes të Janarit. Nejse!

Publiku vendosi/ 4 banorët më të preferuar janë… - Bota Sot

Po ashtu edhe Enxhel i bëri një kërkesë Dagzit që ti bënte një këngë personale dhe t’ia sillte dhuratë për Shën Valentinin. Kënga e Enxhelit akoma nuk “ka dalë nga fùrra”. Nejse!

Këngë gjithashtu u krijua dhe u këndua nga vëllezërit Lleshi për Trixën, Arjolën, Ilirin dhe Donaldin. Kujtojmë disa vargje: “Muhabet po bën Donaldi, shtrëngu fort si Garibaldi. Po çka ke mori Batriks, pasha zotin ti je fiks. Po përzihet dhe Arjola, ka marrë vesh se ka shkri bora”. Nejse!

Është bërë kjo moda e këngëve me porosi si ai vargu që dëgjojmë nëpër lagje, “Hajde hekra, soba, lavatrice e kongë vipash me shit”. Nuk e dinim që Shqipëria kishte autorë dhe kompozitorë të nivelit Moxartian, se edhe ai lumadhi me porosi i bënte ato perlat e veta që kanë ardhur deri te veshët tanë sot! Vesh që dëgjojnë edhe “kongë vipash me shit”!

Piloti"/ Elgit Doda hyn në shtëpinë e Big Brother Vip me një surprizë të  madhe për Monikën: E kemi gati, por nuk ka lekët - Gossip

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!