Elgit Doda ka qenë kantaùtor i disa këngëve, të cilat janë shkruar dhe ideuar në bashkëpunim me konkurréntin e “Big Brother VIP Albania” Donald Veshaj.

Këto këngë, dy prej të cilave janë “Toxic Love” dhe “Ku je”, Elgiti i ka quajtur tríologjí, duke na treguar se ato janë tre këngë që shprehin tre gjendje emocíonale të ndryshme, me rrjedhë kronologjíke me njëra-tjetrën.

Tashmë, këngëtari ka njoftuar publikimin e këngës së tretë dhe përmbyllëse para disa kohësh, ndërkohë që ditën e sotme na ka zbùluar disa detaje për menyrën se si kjo tríologjí do të përfundojë.

Ai ka postuar një InstaStory në llogarinë e tij të “Instagram”, ku ka shkruar:

“Një dashuri toksíke që ti e kërkon dhe i thua ku je jee… Ama në fund kupton që ajo dashuri nuk është për ty… Fundi i një tríologjíe… Së shpejti…”

Pas suksesit të dy hiteve të para, padyshim që edhe kënga e fundit e treshes do të kthéhet në këngën e preferuar të shqiptarëve, e sidomos banorëve të “Big Brother VIP Albania”.

Rikujtojmë se lédhur me rolin e Donaldit në këngët e tij të fundit Elgiti është shpehur:

“Ishte ndjesi e Donaldit. Nuk më tha Donaldi për kë ishte ndjesia… Mùnd të kem patur edhe unë ndoshta një histori. Ishte thjésht ndjesia për një lídhje toksíke. Është temë e bukur sepse çdo njeri mùnd të ketë kaluar një gjë të tillë. Ai asnjëherë nuk përmendi për kë, por njerëzit e çòjnë ku të duan.”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!