Në kuadër të provës javore, banorët e “Big Brother VIP” ímprovízuan në shtëpi disa nga programet e Top Channel.

Mëngjesin e sotëm ata ímprovízuan “Wake Up”, ku i ftuar ishte Arbër Hajdari, opinionisti.

Einxhel dhe Donald zévendésuan për pak minuta Orin dhe Islin si prezantues.

Einxhel dhe Donaldi “zëvendësojnë” Orin dhe Islin,

Mes të qeshurash e humorit, ata intervistuan opinionistin, për të cilin nuk i kursyen as pyetjet ngàcmuése.

Fillimisht Donaldi e pyeti për Fondacionin “Fundjavë Ndryshe” ku Arbri është Drejtor Ekzekutiv, për fillimet e tij, vështírësitë, etj.

Donaldi përpiqet të "korruptojë" Arbër Hajdarin - Abc News

Ai tregoi se sigurisht që ka patur vështírësi, pasi kur e ka nisur vite më parë, kjo ishte diçka krejtësisht e re, ndërsa sot është e mirë orgànizuar, me një strukturë të qartë.

Ndërsa sa i përket eksperiencës në “Big Brother”, Arbri tha se kudo ku shkon e pyesin vetëm për këtë.

Arber Hajdari tregon kush eshte konkurenti qe i pqen ne B.B.V?! Ja kush do  jete fituesi... - YouTube

“Nuk ka shqiptar që nuk e ka një mendim të vetin për çdo situatë aty brenda, pavàrësisht moshës”, tha ai.

I pyetur nga Einxhel nëse është pénduar për ndonjë opinion, Arbri tha se edhe ndodh, në mungesë të ínformacíonit për histori nga jashtë.

“Po, në mungesë të informacíonit, mund të kem dhënë ndonjë opinion që mùnd të ketë qenë i nxítuar”, tha ai.

Wake Up/ Einxhel dhe Donald nga shtëpia e BBVIP intervistojnë Arbër  Hajdarin - YouTube

Gjithashtu, i pyetur për pagesën, Arbri tregoi se nuk është ulur në atë karrige për para, por për qejf.

Nuk mùnguan as bàtutat e humori, madje Donaldi i tha se çmimin mund ta ndajnë bashkë nëse jep opinione të mira për të.

Einxhel e Donald e ngàcmuàn edhe për jetën private, dhe opinionisti tregoi se është i fejuar, por po pret të mbarojë “Big Brotheri” për më shumë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!