Big Brother Albania Vip, reality show më i suksesshëm rikthéhet këtë sezon televiziv në ekranin e Top Channel, në një version krejtësisht të ri.

Big Brother Vip do të jetë formati argëtues më intéraktiv i ekranit.

Aty ku publiku do ketë mùndësi të njohë personàzhe të famshëm në çdo dimension të tyre.

Përgjatë ditëve të izòlimit, personàzhe publike nga fusha të ndryshme do të bashkëjetojnë në shtëpinë më të përgjuar të botës, ku do t’u duhet të përbàllen me sfída aspak të lehta díktuar nga “vëllai i madh”.

Të gjithë në garë për të rezistuar deri në fund dhe për të fituar Çmimin e Madh 100,000 Euro

Aq sfílítës u bë për disa personàzhe ky edicion që zgjàt préj tre muajsh, sa me siguri ata do kenë névojë për pak kohë sa të vijnë në térezi.

Këtë e tregojnë më së miri jo vetëm portretet e atyre që kanë ngélur brenda por edhe titujt e lajmeve për ata që kanë dalë jashtë.

“Trixa në gjéndje të réndë psíkologjíke” citonin lajmet e këtyre ditëve.

Mos të flasim për mijëra komentet nëpër rrjetet sociale që janë një peshë më vete.

Me pak fjalë, nuk do ishte kéq që televizioni të niste një patentë të re televizive me VIP-at që dalin nga shtëpia pas tre muajsh.

Një emision me titull: “Rehabilitimi nga Big Brother VIP”, ku mund të kujdésen për personàzhet që u izòluan për tre muaj.

Gjithashtu, me terezi, të rehàbilitojnë edhe publikun që i ndòqi kaq gjatë.

Kështu jetëgjatësia e formatit është e siguruar për shumë muaj.

Por ti lemë shàkatë mënjanë, ky eksperíment social që ka një sukses të jashtëzàkonshëm që nga viti 1999 dhe që startoi për herë të parë në Hollandë, është vërtet sfílítës për pjesëmarrësit.

Fama, suksesi, lekët, kanë çmim të lartë në këtë format dhe e dinë mirë gjithë pjesëmarrësit të cilët janë si libër i hapur dhe nén shénjéstrën e publikut 24 orë në 24.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!