Ashtu siç ishte paralajmëruar, ditën e sotme kanë nisur protéstat e àshprà dhe të dhùnshme përpara selisë së Partisë Demokratike, për të larguar Lulzim Bashën nga selia e PD-së.

Protesta nisi në orën 12:00 në momentin kur dera kryesore e selisë është hapur me fòrcë nga protéstuesit dhe kanë vijuar me agràvim situate me hédhjen e gàzit lòtsjellës nga mbéshtétésit e Bashës.

She will come to life very soon" / Armina Mevlani talks about her life and  shows plans for the future - Gossip

Protesta pati dhe shkàtërríme pronash, kundërshtim të fòrcave të polícisë dhe bllòkim të qarkullimit rrugor.

Lídhur me këtë situatë, ka reàguar bashkëshortja e djalit të Sali Berishës, Armina Mevlani.

Nëpërmjet një “story” në lloarginë e saj të “Instagram”, Armina ka publikuar një foto teksa shikon lajmet lídhur me protéstën ku shkruhej:

I pray every night" / Armina Mevlani, Shkëlzen Berisha's wife reacts for  the first time to the non-grata announcement of the former prime minister,  shows the reason for this decision - Aktualitet

“Edi Rama i vjen në ndihmë Lulzim Bashës”

Lídhur me këtë, ajo ka reàguar duke e konsíderuar të tríshtë mbështetjen për opozítën nga “Polícia e Shtetit”

“Kjo është situata e trishtë ku ndodhemi! Opòzita ‘fallcò’ e mbéshtétur nga polícia e shtetit, dhe opòzita e vërtetë e dhùnùar sepse dëshiron të hyjë në shtëpinë e vet, me të drejta dhe vota të plota!!! Nuk ka bërë vaki që dikush të qëndrojë me dhùnë kur demokratët nuk e duan. Pak dinjitet zotëri, pak dinjitet… Megjithëse dinjitetin e ke fjalë të huaj, sepse po ta njihje do ishe larguar që kur hùmbe për herë të 100.”https://www.photojoiner.net/image/yIlE5V3v

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!