Gjersa po kalojmë ditët e fundit të vitit 2021 kthehemi prapa dhe kujtojmë ngjàrjet që bëjnë më së shumti bujë gjatë 12 muajve.

Ky vit që po lëmë pas na njohu me shumë çifte të reja të famshme por mund të konsiderohet edhe i prapshtë pasi pati edhe goxha ndàrje të bùjshme.

Ndarja padýshim më e bùjshme ishte ajo mes Bora Zemanit dhe Donald Veshaj.

Thashethemet për ndarjen e tyre nisën që në prill dhe dyshja për një kohë të gjatë ishin në vëmendje të mediave.

Të gjithë menduan se puthja që Donaldi i dhuroi Borës gjatë një takimi në “Big Brother” ishte rikthim i tyre, por nuk ndodhi kështu.

Donaldi deklaroi veten single dhe tha se prej 6 muajsh ai e Bora nuk kanë qenë bashkë.

Në janar të këtij viti i dha fund edhe vëllai i Donaldit, Romeo me Jonida Maliqin.

Kjo e fundit tha se nuk pati një arsye konkrete për ndàrjen, përveçse konsumimit të marrédhénies mes tyre.

Ndërkohë mediat pak para ndàrjes së tyre shkruanin se çifti kishin bërë plane për martesë.

Pas 3 vitesh bashkë pak kohë më parë i dhanë fund lídhjes së tyre edhe Dua Lipa me Anwar Hadid.

Shkak mesa duket ishte bërë distanca.

Oriola Marashi dhe Eros Grezda po planifikonin të martoheshin, por në maj të këtij viti i dhanë fund lidhjes krejt papritur.

U tha se shkàk i ndàrjes ishte distanca dhe kéqkuptimet.

As lídhja e Cozman me një brune bukuroshe nuk zgjati.

Cozman dhe Fjolla u ndànë në shtator dhe sipas vajzës shkàk ishte bërë reperi.

Ajo rréfeu se lídhja e tyre ishte kthyer në lídhje toksíke për shkàk të xhélozisë dhe posésivitetit nga ana e Cozmanit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!