Rigels Rajku, reperi i njohur me emrin e artit si Noizy, është lënë i lirë pasditen e sotme, pasi u arréstùa në Kosovë.

Mësohet se reperi është lénë i lirë, pasi ka vendosur të paguaj gjòbën.

Nga mediat kosovare raportohet se Noizy duhej të paguante gjòbën 2 mijë euro ose të bënte 100 ditë bùrg.

Gota News - Çfarë po bënte Noizy pak para ndalimit nga Policia, video që i tregon të gjitha

Natyrisht që reperi ka pàguar garancinë dhe tashmë është lénë i lirë.

Ai ishte arréstuar mbrëmjen e djeshme në pikën kufitare, në Vermicë dhe dyshòhet se arsyeja për ndalimin mund të jetë bërë shérri që ka pasur me reperin Cozman në vitin 2016, megjithëse diçka e tillë nuk u konfirmua zyrtarisht nga Polícia e Kosovës.

“Shoqërohet një person me urdhëresë të gjykatës.

The images are published! The police 'raid' on Noizy's bar, here is what happened - Aktualitet

Mbrëmë në pikën kufitare, në Vermicë nga polícia është ndaluar një person, i cili është shoqëruar në stacionin polícor Qendra në Prishtinë.

Ndaj tij ka qenë aktive një urdhéresë të gjýkatës. Zyrtarët polícor në koordinim me institucionet përkatëse, po kryejnë veprimet e névojshme procédurale”, thuhej në një njoftim nga polícia.

Shérri mes Cozman dhe Noizy ndodhi në vitin 2016 dhe u tha se ishte Noizy ai që i ishte vérsùlur fizikisht Albert Krasniqit dhe Ylber Abdullahut (Cozman-it), pasi këta të fundit kishin mbërritur në parkingun e hotelit ku ndodhej reperi. Përplàsje përfundoi më pas edhe në përdorimin e àrmëve të zjàrrit.Noizy apologized for the controversy with Cozman, but see what Babastars says in court

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!