Big Brother Albania Vip, ‘Rreality Show’ më i suksesshëm rikthehet këtë sezon televiziv në ekranin e Top Channel, në një version krejtësisht të ri.

Big Brother Vip do të jetë formati argëtues më interaktiv i ekranit.

Aty ku publiku do ketë mundësi të njohë personazhe të famshëm në çdo dimension të tyre.

Përgjatë 100 ditëve të izòlimit, personazhe publike nga fusha të ndryshme do të bashkëjetojnë në shtëpinë më të përgjuar të botës, ku do t’u duhet të përbàllen me sfida aspak të lehta diktuar nga “vëllai i madh”.

Të gjithë në garë për të rezistuar deri në fund dhe për të fituar Çmimin e Madh 100,000 Euro.

Mirëpo sipas informacioneve të fundit brenda produksionit, banorët nuk lùftojnë vetëm për fitimin e çmimit të madh por edhe për qëndrimin sa më gjatë brenda.

Arsyeja? Fare e thjeshtë! Çdo banorë paguhet 1500 Euro në javë për qëndrimin brenda të izòluar nga bota e jashtme dhe të monitoruar non stop 24/orë në ditë.

‘Juda.al’ i ka bërë një përllogaritje se sa kanë fituar deri më tani banorët që ndodhen në shtëpi.

Duke ia nisur nga më të vjetrit e deri tek më të rinjtë që kanë hyrë që në ditën e parë të këtij ‘Reality-Show’.

The waters will be turbulent / Famous singer, moderator and blogger, three  sexy girls join the house of "Big Brother VIP". Familiar names whiten -  Gossip

Ato që kanë hyrë që nga fillimi janë Iliri, Sabiani, Monika, Arjola, Donaldi, Beniada dhe shuma që ata kanë përfituar deri më tani është 13,500 Euro duke llogaritur qëndrimin e tyre prej 9 javësh brenda.

Pas tyre vijnë Beatrix dhe Sarah të cilat u futen natën e 24 tetorit gjatë spektaklit LIVE. Të dyja bukuroshet deri më tani kanë përfituar 9000 Euro duke llogaritur se janë bërë pjesë e shtëpisë para 6 javësh.

Pas tyre vijnë DJ PM & DAGZ kanë 5 javë qëndrimi brenda dhe kanë përfituar deri më tani 7500 Euro.

Dj Dagz dhe Dj Pm sjellin këngën për mërgimtarët në bashkëpunim me Burakun  - Magazina - Portali.info

Më pas janë Antonela dhe Meridiani që kanë 3 javë qëndrimi brenda dhe deri më tani kanë përfituar 4500 Euro.

Kujtojmë këtu që edhe banorët e ikur si Semi, Fifi, Sheila, Arditi, Paloma, Kledi, Graniti etj. kanë përfituar dhe ato nga qëndrimi i tyre të izòluar në bazë të javëve që kanë qëndruar në Big Brother VIP.

Epo jo keq! Të gjithë banorët përveç katapultimit të tyre në showbizin shqiptar përfituan edhe para për të ‘kënaqur’ këtë popull me ‘dràmat’ dhe ‘lojrat’ e tyre.

Thyen rregullat, Antonela dhe Meridani dënohen, BBV i lë pa bukë – Dosja AL

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!