Ballina Aktualitet Ben Blushi u largua nga Top Channel, por ja ku do e...

Ben Blushi u largua nga Top Channel, por ja ku do e shohim së shpejti…

Ben Blushi është tërhequr nga drejtimi i një prej televizioneve më të mëdhenj në Shqipëri, Top Channe.

Mësohet se Ben Blushi përmes një e-maili ka njoftuar stafin e Top Channel se katër vite pasi mori postin e drejtorit të Përgjithshëm të Top Channel, do të largohet nga ky post.

“Duke nisur nga sot nuk do jem më në Top Channel. Me bindjen se sot po largohem nga një kompani më e shëndetshme, më e besueshme dhe më e madhe në krahasim me atë që gjeta para katër vitesh, ju uroj të gjithëve punë të mbarë. Ben Blushi,”- shkruhet në e-mail.

Ben Blushi u vendos para katër vitesh në krye të Top Channel. Lajmi në atë kohë u bë me dije nga vetë presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha, në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve të Top Channel.

Gjatë kohës së drejtimit, Blushi përmirësoi ndjéshëm programacionin dhe situatën financiare të televizion kombëtar.

Si një gazetar, shkrimtar dhe politikan, Blushi ndihmoi Top Channel të hapë një cikël të ri komunikimi dhe informimi.

Ben Blushi largohet nga Top-Channel! Zbulohet e-maili i doreheqjes nga  media që drejtoi prej 4 vitesh

Ai bëri që media që drejtoi tu mbetet besnike parimeve si pavarësia dhe profesionaliteti.

Lajrmishmëria e programacionit dhe liria e informimit janë ato që e kanë ndjékur Top Channel katër vitet e fundit. Ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë Blushin në këtë detyrë.

Sipas informacioneve të fundit Ben Blushi pritet të kalojë në ‘ABCNEWS’ me një rrogë 20 mijë Euro në muaj.

Pas largimit të Blushit, Vjollca Hoxha tregon se kush do e marrë drejtimin  e Top Channel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!