Balina Bodinaku, e cila së bashku me Arbër Hajdarin, është opinionistja kryesore e Big Brother, mungoi në dy spektakle për shkàk të gjéndjes së saj shéndetésore.

Ajo u zévendésua nga gazetarja Sonila Meço edhe në një prej puntatave më të ténsíonuara ku u fol për trekëndëshin e bùjshëm të dashurisë Donald-Bora-Beatrix.

Menjëherë pas spektaklit, Balina u shpreh se nuk i pëlqeu aspàk nata e djeshme dhe se produksioni dhe opinionistët e trajtuan çéshtjen e Donaldit si një gjýq mòralist.

I bënë gjyq moralist Donaldit dhe Beatrixës”/ Sonila Meço reagon pas  deklaratës së Balina Bodinakut | BoldNews.al

Por si i është përgjigjur Sonila për këtë? E ftuar në “Wake up”, gazetarja tha se është qëllimi i saj si gazetare ka qenë gjithmonë që të nxísë debàt, të hapë një diskutim, të zgjojë një kéndvéshtrim dhe se kjo nuk është gjë e re.

“U konsiderua se ne bëmë gjýq publik. E para, nuk ka ne në atë program, mua as Arbana as produksioni nuk më instruktoi se ç’qëndrim duhet të mbaj. Edhe me Arbrin, jam takuar për herë të parë të martën, për herë të dytë të premten”, tha ajo.

E pyetur nëse ishte e paramenduar, Sonila tha:

“Është krejtësisht naive, për dikë që nuk njeh Sonilën, nuk njeh televizionin”, tha ajo.

“Unë jam mendimin tim, nuk gjykoj dhe paragjýkoj, se do dilja jashtë kontureve dhe imazhit tim. Unë nuk i gjýkoj për sinqeritet, por për hierarkinë e vlerave që përfaqësojnë”, tha gazetarja, duke i dhënë kështu një përgjigje Balina Bodinakut.

Ajo nuk do të jetë më në karrigen e opinionistes, pasi Balina tanimë është rikthyer, krah Arbër Hajdarit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!