“Big Brother Vip” u bë shumë shpejt ndër programet më të ndjékura dhe ngjàrjet dhe personàzhet e tij kanë përfshírë shumë njerëz, që i përjetojnë dràmàtikisht situatat.

Të shumta kanë qenë rastet kur banorët e shtëpisë, por jo vetëm, prezantuesja e opinionistët marrinn komente négative, disa herë edhe në ékstrém. Ndër të tjera, nuk mungojnë as mesazhet kércénuese apo màllkímet nëpër mesazhet private.

Së fundi, “víktímë” e këtij fenomeni është bërë moderatorja Arbana Osmani.

Ajo ka ndarë në një postim me ndjékësit në Instastory, ku zbùlon se një person i ka dërguar asaj mesazhe ku uron më të kéqíjat për fëmijët e saj.

Ironía është se personi në fjalë ka në foton e profilit, një foto me dy fëmijë.

“Sot u zgjova nga màllkímet e kësaj gruaje për fëmijët e mi; dhe íronía është se në foton e saj të profilit janë dy fëmijë. Doja t’i thoja kësaj zonje se urréjtja në përgjithësi dhe ajo në rrjét thjesht do démtojë atë si nënë, dhe të vegjlit e saj, dhe uroj që shumë shpejt të ketë një sistem ndalues për mesazhe të tilla; urréjtja në web nuk duhet kurrsesi të normalizohet.”, shkruan Arbana në mesazhin e saj.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!