Aktorja Adriana Matoshi ka reàguar për herë të parë pasi doli nga opéracíoni një javë më parë.

Ajo iu nénshtrùa ndërhyrjes pasi i ishte rikthýer tùmori në tru.

Në një postim në Facebook ditën e sotme, Adriana ka shkruar se mesazhet, thirrjet e dedíkímet që lexonte gjithandej i kanë dhënë fòrcë.

Në fund ajo shprehet se e mbajti premtimin dhe u kthye.The partner shows the condition of Adriana Matoshi from the hospital

Postimi i plotë:

Gjithmonë e kom ditë që jemi popull i bashkum, popull që e zgjasim dorën kur duhet, po asniher nuk kisha besu sa shumë ndikojnë psíqíkísht edhe shpirtnisht krejt ato thírrje, mesazhe, komente e dedíkíme pafund që i lexojsha gjithandej.

Fòrca nuk u reflektu veç te unë, po te krejt njerzt me t’cilët jom e lídhun shpirtnisht. Ju i keni bo edhe ata me besu n’lutjet tuaja.

Gjithmonë pròblemet kom dashtë me i majt mrena vetës mos me shqetsu asni person, e nuk e kisha ditë sa e nevòjshme osht dashnia e përkrahja n’ditë qaq t’fshtíra.

Ecja/màrshimi n’sheshin e Prishtinës u kon për mu e paprítshme. Jo pse kom dyshu n’dashninë e njerzve t’mi, po n’temperatura qaq t’ulëta, i pashë të mbledhun shoqni, kolegë e qytetarë të cilët ma dhan fòrcën ma t’madhe ndërkohë që unë isha duke i’u nénshtrù krejt analizave e kontrollave para opérimit.

Màrshet e tilla duhet me u orgànizu e me ju dedíku krejt atyne fmive, grave e burrave që lùftojnë e na nuk e dijmë nëpër çka po kalojnë. Besomni nuk ja u njihni as dhímtën, as strésin, e as ngàrkesën e kostos që e ka mjékimi për kto smùndje kaq t’rona.

Mos pritni veç ditëlindje,Bajram, Vit t’Ri, Kërshëndella e Pashkë për me u dashtë. Gzojeni jetën edhe ditve t’rëndomta. Gjejeni motivin e pozitivitetin çdo ditë që e gzoni shëndetin.

Rrini afër atyne qe kanë névojë, motivoni për jetë, kujtojani arsyjet pse i duhen botës, pse duhen me lùftu fort. Tregoni që jeta gjithmonë i sprovon ùshtarët ma t’fortë.

Dr. Mentor Petrela njihet n’botë si doktor i mrekullive. Unë pata fatin me u opéru prej tij, bashkë me stafin e tij fantastik, me infermieret ma t’mira të mùndshme.

Gjeneratat e reja të doktorve e infermierve nuk duhemi me i lon me ik prej ktu. Nuk i kanë njerëzit krejt kùshtet me u mjéku jashtë vendit, e na duhemi me investu n’kto gjeneratat e reja, se besoj që edhe për ta ma i vlefshëm osht kontributi i tyne n’vend t’vetin.

Largojeni urréjtjen.

Ushqejeni shpirtin me dashni

Reflektoni pozitivitet.

Nisjani ditës tu e dashtë vetën se veç qashtu jeta juj ka me pas kuptim.

Kush mbjellë urréjtje, mos t’prét me korrë dashni.

Duajeni FAMILJEN por kurrë anash mos e leni SHOQNINË, se shoqnia osht njo prej pasunive ma t’mdhaja që Zoti ju bekon, qashtu si mu.

Shoqnia në krejt rastet e f’shtíra osht aty për ty, saher doni me i mshéfë pròblemet e mdhaja prej shpisë, shoqnia osht aty me t’ngu e kshillu çka me bo, qysh me ja dalë…

Fuqia e Zotit , lutjet e juja, përkushtimi i mjékve, m’rikthyn prap n’jetë.

Kurrë ma e përmbùshun shpirtnisht nuk jom kon.

Po ju falenderoj shumë krejt juve që m’keni shkrujt prej momentit që e kom publiku lajmin. Ma boni hallall që nuk kom mrri as me i lexu ato mija mesazhe që hala nuk po ndalen. Për momentin jom tu qëndru larg telefonit si rekomandim i mjékut për pushim dhe qetësi apsolute.

Premtimin që ja u dhash, e majta.

UNË, U KTHEVA

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!