2021 ishte vit interesant sa i përket projekteve muzikore e ngjarjeve në showbizin shqiptar.

Padyshim ajo që bëri më së shumti bùjë janë lídhjet rozë, të cilat morën vëmendjen e madhe të publikut që nga zbùlimi i lídhjeve deri te konfirmimi nga vet protagonistët.

Jo rastësisht po e fillojmë listën me njërin nga çiftet që kanë marrë gjithë vëmendjen si të publikut ashtu edhe të mediave rozë.

Ka gati një muaj që kur dy banorët në shtëpinë e famshme të Big Brother Vip kanë filluar romancën e tyre të dashurisë.

Çifti morën vëmendje e madje edhe u krítíkuan, paragjýkuan e u krýqëzuan nga rrjeti për faktin se Donaldi para se të fillonte lídhjen me Beatrixën e kishte lënë të sqaroheshin jashtë me moderatoren Bora Zemanin.

Por, situata i rrëshqíti nga duart dhe çifti pavàrësisht të gjithave po e shijojnë romancën e tyre brenda BBV. Se si do të shkojë lídhja e tyre pas 16 janarit atëherë edhe kur të përfundojë spektakli mbetet të shihet.

 Dj Pm x Sarah Berisha
Ndonëse ishte i pari Pajtimi ai i cili qysh në klipin prezantues të Big Brother Vip që shénjestroi Sarën, blogeren e njohur shqiptare.

Ani pse me pak hezítíme nga ana e Sarës ishte vet ajo e cila natën e 22 nëntorit kur banorët tjerë flinin i dhuroi puthje në buzën Dj-t nga Kosova, i cili mbeti i habítur nga veprimi i kësaj të fundit dhe s’dinte si të reàgonte.

Pas shumë kéqkuptimeve, ftohje të raporteve, skénave xhélozie çifti vendosën që ta shijojnë lirshëm romancën e tyre. Edhe pse tani Pm nuk është në BBV partnerja e tij i ka dërguar ditë më parë një letër të këndshme me fjalë zemre. Ndërkohë Pm ka treguar në emisionon Fan Club se po e prét Sarën jashtë për të shikuar se si do ecë lídhja e tyre më tutje.

Don Xhoni x Ariana Lirey-

Ariana Lirey është modelja ruse e cila prej shumë kohësh ka treguar pëlqimin e saj ndaj reperit nga Drenica, Don Xhonit.

Jo rrallë herë Ariana i postonte këngët e reperit në profilin e saj në instagram, apo i bënte shpesh dedíkime dashurie, madje jo rrallë herë edhe në gjuhën shqipe.

E lídhjen mes tyre e konfirmoi vet reperi me datën 13 dhjetor kur edhe udhëtoi drejt Rusisë meqë rast publikoi në foto krahë Arianës në instagram.

 Andi x Melisa
Që kur ishin pjesë e programit “Për’Puthen”, paparacit i kishin nxjérrùr zbùluar se Andi Shehi dhe Melisa Lleshi janë kapur shpesh herë në flàgrancë.

Ani pse në puntatat e emisionit të dy e mòhonin këtë gjë. Madje Andi atëkohë ishte larguar ‘çift’ me Tea Trifonin, gjë e cila u zbùlua shpejt se nuk është e vërtetë.

Derisa konfirmimin se janë bashkë e kishte bërë Melisa me anë të një postimi në instagram kur edhe kishe publikuar projektin e saj muzikor ku kishte marrë Andin në klip meqë edhe shkémbyen puthje.

“Nuk e di nëse jam më e lumtur për suksesin e këngës apo për faktin se tani mund t’i tregoj botës se sa shumë të dua. Oh prit mbase vetëm për këngën, ti je bota për mua”, kështu kishte shkruar Melisa.

 Romeo x Aleksia Peleshi

Pas Donaldit fat në dashuri pati edhe vëllai i tij binjak, Romeo.

Pas ndàrjes nga këngëtarja Jonida Maliqi, aktori i humorit filloi lídhjen me vajzën e ministrit shqiptar, Aleksia Peleshin.

Ishte Aleksia ajo e cila ditën e Shën Valentinit të këtij viti postoi një foto në makinë në Instagram, ku vérehej Romeo duke drejtuar veturën.

 Rita Ora x Taika Waititi

Ishte prestigjiozja “Daily Mail” ajo që njoftoi fansat për lidhjen e këngëtares Rita Ora me regjisorin 43 vjeccar Taika Waititin.

Ndërkohë që as postimet e këngëtares nuk munguan në rrjetet sociale bashkë me partnerin e saj.

Ndërsa para pak ditësh e famshmja “The Sun” ka raportuar se Rita Ora dhe Taika janë drejt fejesës, dyshja i kanë festuar Krishtilindjet së bashku në Australi.

 Robin Krasniqi x Marigona Krasniqi

Prej kohësh qarkullonin thashéthéme se e dashura e re e boksierit kosovar është Marigona Krasniqi, edhe pse kjo fillimisht u mòhua nga vet modelja.

Por gjatë muajit nëntor dyshja iu kanë dhënë fund thashéthémeve duke konfirmuar lídhjen e tyre e madje edhe duke u martuar.

Ndonëse pa dasmë, por çifti në disa foto në instagram pasi kanë pranuar se janë në lídhje iu patën referuar njëri-tjetrit me termat “burrë e grua”.Janë fejuar Robin dhe Marigona Krasniqi? - Parrotlla

 Greta Koçi

Ishte vetë këngëtarja e cila gjatë këtij muajit në një intervistë e ka pranuar se është martuar dhe po bën jetë të lumtur në Vien.

Edhe pse pse emrin e bashkëshortit të saj nuk e ka bërë të ditur, por ka treguar se është me orígjínë shqiptare.Greta Koçi është fejuar? Unaza që tërhoqi vëmendjen e fansave të këngëtares (FOTO) - Hapur

 Florent Hadërgjonaj x Dorina Podrimja

Së fundmi showbizit i është shtuar edhe një çift i ri.

Flasim për futbollistin Florent Hadërgjonaj i cilu u fejua me ish miss Zvicrën, Dorina Podrimja.

Ishte vet futbollisti ai që e ndàu në rrjetet sociale këtë moment të jetës së tij.Fejohet futbollisti Florent Hadërgjonaj - Syri Kosova | Lajmi i fundit

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!