Gjithnjë e më shumë po rriten dyshímet se edhe Big Brother Vip ecën sipas një skénari të caktuar dhe kanë qenë vetë ndjékësit ata që kanë kàpur disa detaje që mund ta vërtetojnë këtë.

Në një video që vetë Big Brother e ka publikuar në rrjetet sociale, shihet Monika që i bën shénja Ilirit dhe i thotë:

Gjërat bëhen dhe pa folur”/ Monika flet me kode – Big Brother Albania Vip -  Top Channel

“Gjërat bëhen edhe pa folur. Ka forma të ndryshme për t’u bërë”.

Teksa thotë këto fjalë, ajo mban para fytyrës një gotë në mënyrë që të mos e shohë kamera.

Menjëherë pasi kanë parë këtë, ndjékësit kanë shpérthýer në komente.

Çfarë ndodh në dhomën e rrëfimit të Big Brother Vip? Shikuesit “zbulojnë”  skandalin - GazetaBlic

“Na e shpífët me kode dhe mbrëmë për dhomën e rréfimit i nxòrrët të gjitha që flisni me produksionin. S’na shpëton gjë. Luani písët shumë”, shkruan një ndjékës.

Pra me sa duket, banorët komunikojnë me produksionin në dhomën e rréfimit, por këto natyrisht janë pamje që nuk i sheh askush.

Disa ndjékës edhe më të vëmendshëm kanë vénë re se kur dalin nga dhoma e rréfimit, banorët péshpérisin ose flasin me kode.

Madje ka qenë vetë Monika që ka akùzuar produksionin se mban me hatër Donaldin.

Edhe Arditi kur doli nga shtëpia tha të njëjtën gjë, duke shtùar se Donaldin i fshíhen komentet negàtive nga vetë produksioni.

Madje ish-konkurrenti i BB2, Elton Tozaj ka thënë në emisionin “Expuls” se fituesi është përcaktuar dhe ajo është Arjola Demiri.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!