Semi Jaupaj ka folur shpesh për partnerin e parë e parë të jetës së saj, këngëtarin Bojken Lako.

Në një rrëfim, që u trànsmetua sonte gjatë spektaklit, ajo thotë se Bojkeni ishte dashuria e jetës së saj.

“Më ndryshoi jetën. Për 9 vite më sillte kafen në mëngjes, donte të mos punoja, të shkollohesha, të merresha me muzikë”.

Semi ka qenë 17 vjeçe kur është lidhur me këngëtarin. Ajo ka treguar se jetonte në Tiranë dhe ndarja nga prindërit nuk ka qenë e lehtë, ndërsa prania e Bojkenit e ka ndihmuar, por pas disa vitesh, ata u ndanë por mbeten shokë të mirë.

“Ishte shumë e vështirë të vendosja të ndahesha nga Bojkeni. Meqë ishim bërë dy shok të ngushtë, pse të mos mbesnim dy shokë të ngushtë. Do të jetë gjithë jetës miku im më i ngushtë”.

Mbremjen e sotme ka patur emocione pafund ne Big Brother VIP.

 

Semi ka rrefyer se ajo ka tre vite pa takuar babain e saj pasi ai jeton dhe punon ne Kanada.

Ajo ka bere një rrëfim mjaft te ndjere për jetën e saj:

“Babi është larguar drejt Greqisë sëbashku me mamin dhe ajo me motrën kane jetuar tek gjyshërit”, tha fillimisht ajo.

“Momenti kur mami ishte shtatzënë i ati ka pësuar një incident ne pune te cilin Semi e kujton si periudhe te vështire. Ne moshën 14 vjeçare u nisa vetëm për ne Tirane. Ne këtë periudhe ka njohur Boren.

“Ne te njëjtat vite ka ardhur Bojken ne jetën time, ishte dashuria ime qe me ndryshoi jetën. Është jeta ime qe me sillte kafen ne mëngjes, qe donte qe unë te shkollohesha. Ndihem fajtore qe i ati Bojken iku pa e pare një mbese apo një nip”.

Kishte mbaruar dashuria ne fishékzjàrrë dhe ne ngelem dy shoke te mire. Kënga qe bëra me Florin është pikërisht për te.“- ka treguar ajo.

Më lëndoi”- Rokerja rrëfen ndarjen me Bojken Lakon pas 10 vitesh së bashku: Vetëm atë kisha! Pas vendimit i luta që …

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!