Fifi ne memorien time është vajza çàpkënë dhe shume gazmore kur për here te pare e pashë tek Arian Cani ne ‘Zone e Lire’ duke promovuar videoklipin e saj te pare.

Koha tregoi se ishte me merite e dashur nga publiku dhe talenti i saj píkasi.

Kantaùtore dhe performuese e muzikës LIVE,pa komplekse, shumë pozitive dhe shume e klikuar.

Një ditë u mor vesh se do te ishte banore e shtëpisë së Big Brother Vip dhe me siguri e themi se gëzimi ishte i përgjithshëm tek te gjithë shqiptaret.

Për fat të kéq aty njohëm një tjerre Fifi, anën e saj njerëzore, por te trishtë, të lodhur dhe me hijet e se shkuarës qe asnjë skéne nuk mùndi t’ja largonte.

Ne një shkrim te Kryefjales njëherë u citua se gabimi me i madh qe Fifi beri ne karriere ishte hyrja ne Big Brother.

Humbi ndjenjat në shtëpinë e Big Brother Vip, Fifi mes lotësh vendos që të largohet nga programi: Kjo eksperiencë s'po më bën mirë

Kjo sepse njerëzit filluan te mos ta pëlqenin më, ta gjýkonin, përbùznin dhe te tregonin zhgénjimin karshi saj.

Çfarë ndodhi me Fifin? Asgjë e jashtëzakonshme njerëz dhe fansa te Fifit.

Fifi jam unë, ti dhe te gjithë njerëzit, jeta e te cilëve nuk ka qene e thjeshte.

Fifi kërkon të largohet nga Big Brother, lë takim me psikologen

Lùfta për te qenë me e mira te afron me majën e suksesit por te largon nga vetja. Fifi e mori ‘godítjen e pare’ nga Graniti.

Si çdo vajze e kësaj bote u íluzíonua se diçka po niste me djalin qe pëlqente deri ne momentin qe erdhi fjalia me e urrýer “Te shikoj si shoqe”.

Lòt, zhgénjim, të bértitura, qetésuese derisa Fifi vendosi te vazhdonte dhe te pranonte ‘miqësinë’ me Granitin qe besojmë fort se e pranoi vetëm sepse ka një zemër te bute dhe krenari te forte.

VIDEO) Mes lotësh, Fifi largohet nga shtëpia e "Big Brother VIP" - News 31

Me pas ndodhi hyrja e babait te saj. Idhulli i çdo femre është figura atërore, mashkulli qe nuk lëndon kurrë.

Aty ndoshta Fifi priti me pak fjale dhe me shume përqafime, jo sepse babai nuk e do, përkundrazi por edhe prindërit gàbojnë duke menduar se po bëjnë gjënë e duhur.

Shpesh nepàr shtëpi Fifi përsëriste fjalët e babait dhe se nuk donte ta zhgànjente atë.

Shpesh Fifi fliste sa kishte sakrífíkuar për familjen dhe fríka se mos ata nuk ishin mire jashte nuk po e linte atë te jetonte 100% brenda.

Debatet me Ilirin,me Einxhelin me Arjolen filluan ta lodhin.

“Sara dhe PM” e larguan edhe njëherë nga vetvetja duke u bere shkàs qe njerëzit ta shikonin si xhéloze.

Fifi largohet nga Big Brother

Kemi kuptuar se ajo nuk kishte asgjë personale as me Saren as me Ilirin e as me Einxhelin apo te tjerë qe debàtoi aty brenda.

Lùfta me e madhe e Fifit ishte vetvetja dhe ishte vetja e saj personi i fundit me te cilën ajo donte te bente debùt.

Derisa një dite mori një penë dhe një letër e i shkruajti vetës duke i bërë banorët, fansat e saj dhe shikuesit te mendonin se po vazhdonte rrugën ne Big Brother duke héqur disa gùrë nga këpuca.

Fifi largohet nga “Big Brother VIP” - Gazeta Express

E vërteta është se Fifi me atë letër me ne fund zgjodhi veten e saj, as familjen, as një mashkull, as Big Brother por veten!

Zgjodhi te kujdeset për atë qe nuk na bràktis kurrë dhe pse ne e bëjmë shpesh….veten tone.

Zgjodhi rrugën e shérimit, kurímit dhe kujdésit ndàj mendjes e shpirtit sepse me ne fund kuptoi qe kur i kthén shpinën vetes ke hyre ne një bùrg pa vizitore.

Ky duhet te jete një mësim qe pavàrësisht famës dhe popullaritetit edhe artistet janë qënie njerezore qe thýhen, vùajne dhe rrézohen.

Të kërkosh ndihme nuk është dobésitë vesh veten te paren nuk është egòízëm dhe sot Fifi i dha një mësim te mire te gjithëve se sa e réndëésishme është te kujdésemi për shëndetin tone mendor, fizik dhe shpirtëror.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!