Të tjera skàndale po dalin në dritë nga Big Brother Vip dhe kanë qenë vetë shikuesit ata janë treguar të kujdésshëm për detajet.

Edhe pse supòzòhet të jenë të izòluar dhe të mos kenë kontakt me çfarë ndodh jashtë shtëpisë, me sa duket banorët VIP të Big Brother iu është dhénë prívílegji për të mbajtur celularë.

Në rrjet po qarkullon një foto ku duket se Fifi është duke përdorur celularin e po ashtu po qarkullon edhe një video ku dëgjohet Donaldi t’u thotë banorëve t’i mbàjnë telefonat “silent”, pasi ashtu i kanë thénë në dhomën e rrëfimit.

Nuk dihet nëse kjo ka qenë një shaka e Donaldit, por nga fotoja që është publikuar së fundi, duket sikur mùnd të jetë e vërtetë.

Pak ditë më parë ishin sërish shikuesit ata që zbùluan një tjetër skàndal.

Ata kuptuan se banorët komunikojnë me produksionin në dhomën e rréfimit, por këto natyrisht janë pamje që nuk i sheh askush.

Big Brother Albania Vip - Top Channel

Disa ndjékës edhe më të vëmendshëm kanë vënë re se kur dalin nga dhoma e rréfimit, banorët péshpérisin ose flasin me kode.

Ky detaj u vu re sidomos nga një video që vetë Big Brother e ka publikuar në rrjetet sociale, ku shihet Monika që i bën shénja Ilirit dhe i thotë:

Monika flet me kode me Ilirin dhe Sabianin - Top Channel

“Gjërat bëhen edhe pa folur. Ka forma të ndryshme për t’u bërë”.

Menjëherë pasi kanë parë këtë, ndjékésit kanë shpérthýer në komente.

“Na e shpífët me kode dhe mbrëmë për dhomën e rrëfímit i nxòrrët të gjitha që flisni me produksionin. S’na shpëton gjë. Luani písët shumë”, shkruante një ndjékës.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!