Roza Lati ishte e ftuar ditën e djeshme te emisioni ExPuls i RTV Ora.

Gazetari Ronaldo Sharka i thotë se ajo ka pasur shumë përplàsje si me Encën, Bietën, Aurela Hoxhën.

Sa u përmend emri i moderatores Bieta Sulo, Roza reàgoi direkt.

“Shiko e pashë emisionin e Sulos. Kishte ftuar Dalina Buzin, flisnin për serialin Snob. Një mikpritje shumë të mirë, i bëri komplimente, e priti shumë mirë, mesa duket e kishte personale me mua. Po ne nuk është se ja marrim burrin njeriu, më vjen kéq. Jo zemër nuk janë të gjithë si ty, nuk janë të gjithë si ty.”

Ronaldo më pas i thotë se nuk e beson të ketë pasur diçka personale pasi emisionit “Ftesë në 5” i interesojnë klikimet që i sjell Roza.

“Pikërisht e kam me screenshot nga gazetarët e saj që më tregonin se është hera e parë që në kaq pak orë ka kaq shumë klikime në YouTube.”

Plas sherri mes Roza Latit dhe Bieta Sulos, çfarë ndodhi mes dy moderatoreve! - Ngjarjet e Ditës

Kujtojmë se Roza ka qenë e ftuar te ‘Ftesë në 5’ në muajin Qershor.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lídhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pòzònte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bíe në sy dikujt, jo zemër unë bíe në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjérr qenin. Unë zhvíshem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pírë. Nuk víshem deri në grýkë. Me thënë të drejtën mínífundin e vesh, kurrízin nëse dua ta nxjérrë jashtë e nxjérr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza.

Video/ Bieta Sulo "nuk ia përton Roza Latit": Ç'ke ti, je xheloze? - Liberale

Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet.

“Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”

Më vonë kur Roza e pyet nëse mùnd të tregojnë një foto që ajo ka realízuar Bieta thotë:

Roza Latit nuk i del e “keqja” me Bieta Sulon, nuk i “kursen” thumbat për moderatoren: Nuk ja marrim burrin njeriu

“Nuk e tregojmë dot për shkàk të orarit”.

Mesa duket Roza është ndíer e ofénduar nga Bieta dhe ka reàguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te oféndoj…
Dhe nderkohe me fshíni videon ???? Nga walli ?????? Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reàgojne si mundet ne nje emision televiziv te te fýej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjérr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq píset dhe me fshíni videon”, ka shkruar Roza.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!