Ballina Showbiz Kushtuar të gjithë déshmoréve femra shqiptare, Tayna sjell një super hit në...

Kushtuar të gjithë déshmoréve femra shqiptare, Tayna sjell një super hit në ditën e Pavàrësisë! (VIDEO)

Këngëtarja e njohur Tayna lajmëroi fansat pak kohë më parë se ishte duke u përgatitur për albumin e saj të parë.

“Kemi kohë që jemi tu punuar edhe e di që e kam paralajmëruar qe disa muaj, por shumë shpejt kam me i lansuar disa këngë prej tij edhe do të kuptoni më shumë rreth tij”, ka thënë Tayna pak kohë më parë e pyetur nga fansat.

Pritja duket se nuk do të jetë e gjatë pasi reperja ka publikuar intro-n e albumit ditën e sotme, si një surprízë e bukur me rastin e pérvjétorit të Pavàrësisë.

Albumi titullohet “Héroinat” dhe është një dedíkim për gjithë héroinat dhe gratë që kanë lénë gjurmë në historinë shqiptare.

Në video, Tayna dëgjohet të përmendë Mbretëreshën Teuta, Majlinda Kelmendin, Shote Galicën, Marigonën, Nexhmije Pagarushën, Elena Gjikën etj.

Këngëtarja gjithashtu la të kuptohej pak kohë më parë se është duke sjellë edhe një tjetër surprízë që është as më shumë e as më pak, por një tjetër bashkëpunim me Ledri Vulën.

Kënga e tyre e parë “A je” rezultoi një sukses i vërtetë dhe numëron mbi 40 milionë shikime në YouTube.

Teksa shkémbénin komente me njëri-tjetrin në një postim të Taynas ajo i është drejtuar Ledrit:

“A je hala?”- duke na lénë të kuptojmë se një bashkëpunim tjetër mund të ndodhë.

Aje - Single by Stiliozguro, Tayna, Ledri Vula | Spotify

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!