Artistja e njohur Hueyda El Saied u ndà nga jeta në moshën 46-vjeçare, duke tríshtùar jo vetëm familjen dhe miqtë, por gjithë opinionin publik.

Personàzhet e njohur të skénës dhe artit shqiptar kanë reàguar të píkëllùar për lajmin, teksa kanë kujtuar Hueyda El Saied me fjalët më të ndjéra.

 

Irma Libohova ka publikuar mesazhin e fundit me artisten, ndërsa Arbana Osmani është shprehur e lumtur që ndàu një pjesë të rrugës me një artiste shumë dimensionale.

Isli Islami shkruan se Hueyda i dha buzëqeshje kujtdo që takoi sado pak në këtë jetë, në të cilën ai do të kishte dashur që ajo të qëndronte më shumë.https://www.photojoiner.net/image/Z7PMyhWu

Bledi Strakosha shkruan se Hueyda ishte një engjëll në tokë dhe tashmë do të jetë një engjëll edhe në parajsë.

https://www.photojoiner.net/image/TaSa1g4h

“Ishe e re dhe e doje jeten shume per te ikur kaq heret. U prehsh ne paqe Huejda…”, shkruan Blendi Fevziu.

https://www.photojoiner.net/image/OSqU3aem

“Nuk e besoj dot”, shkruan Jonida Maliqi, krah një fotoje të artistes.

“O çfare dhímbje, Hueyde! E pabesueshme! Tròndítes ky lajm i hídhur sot, te cilin ke ditur ta mbùlosh aq mire, pas buzeqeshjes tende uníke e shpirtit qe s’tu ngrýs nje çast. Prehu ne paqe, artiste! “, shkruan Rudina Magjistari.Ndarja e parakohshme nga jeta e Hueyda El Saied, VIP-at shqiptar reagojnë të pikëlluar - Abc News

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!