Edicioni i Big Brodher VIP është duke vazhduar me elímínímin e banorëve në çdo “Prime” të ditës së marte dhe të premte.

Ditën e martë i preferuari i publikut u zgjodh këngëtarja, Filloreta Raçi – Fifi derisa në nominime për elímínim ishin Granti dhe Arditi ndërsa Fifi si e preferuara pati mundësin të largojë njërin dhe ta vendos një tjetër në nominim.

Zgjedhja e saj ishte që Granitin ta largoj nga nomínimi dhe e zévendésoi me Donaldin dhe kështu të nominiarit që do të elímínohet njëri nga ta të premten, janë Donaldi ose Arditi, shkruan “Kosovarja”.

Arditi deklaron: Donaldi duhet të përjashtohet nga 'Big Brother VIP'

Sipas një sondazhi të vendosur nga faqja zyrtare në Instagram e BB VIP me shumë vota që duhet të elímínohet ka konfiguruar Arditi.

“Cili mendoni se do të elímínohet”, ishte pyetja derisa 87 përqind të publikun kanë votuar Arditin dhe vetëm 13 përqind është votuar Donaldi.

Banori VIP që u largua sonte nga shtëpia më e famshme në Shqipëri është Arditi. Ai ishte në televotim me aktorin Donald Veshaj.

Artisti është banori e dytë që la shtëpinë pas Elhaid Cufit, Sheilës dhe Palomës.

Para disa javësh, Arditit i buzëqeshi fati, pasi në gogël i qëlloi një biletë kthimi, që e riktheu në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, pas elímínímit nga publiku.

DEBATET E SHUMTA/ Arditi: Donaldi ka shkelur kontratën e ”Vëllait të Madh”  – AlpeGossip

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!