Në “Big Brother Vip” ka térhéqur vëmendje goxha të madhe nàrràtive Semi-Donald-Bora.

Afërsia e tyre është diskutuar si nga konkurréntët jashtë edhe nga konkurréntët brenda.

Semi është shoqe e ngushtë me Bora Zemanin dhe Donladi është ish-i dashuri i Borës dhe mik me Semin që jashtë, të cilët janë njohur bashkë prej Borës kur ishin jashtë.

I ke marrë ish-in Borës”/ Semi 'shpërthen' ndaj Iva Tiços: Më kërko falje!  – Dosja AL

Në “Fan Club”, opinionistja e këtij programi, Iva Tiço, ka thënë se personalisht për të, gjëja më e réndésishme është marrédhénia mes shoqesh.

Iva ka sjellë gjithashtu një detaj që publiku nuk e dinte, që Semi Jaupaj është lídhur dhe më parë me një ish-të dashur të Bora Zemanit.

“Mesa di unë si gazetare, në të shkuarën ato kanë patur diçka të tillë, se nuk dua të bëj thashéthéme, por kanë patur një histori në të kalurën, në adoleshencë, një trekëndësh të ngjàshëm, shumë kohë më parë, kur Semi është lídhur me ish-in e Borës, në dijeninë time.”

Iva Tico tregon se Semi Jaupaj rri ne hije te Donaldit dhe Bores brenda ne  shtepi e Big Brother Vip. - YouTube

Pikërisht për këtë deklaratë, Iva dhe Semi kishin një përbàllje sot në “Big Brother Fan Club”.

Semi: Të gjithë gjënë që ajo më ka térrorízuar tmérruar, shqétësuar dhe të gjitha fjalët e kéqija që mund të vendosen në mes pasi dola aty, momenti që u tha që ti dhe Donaldi e pastaj erdhi Bora mendoja se do kishte qenë diçka e vockël, por ishte bërë nàmi.

Unë isha sipas njerëzve një femër e përdalë që mùnd të bëja shumë gjëra që as mi çòn nepërmend truri ti mendoj.

Shperthen Iva Tico ndaj Semi Jaupaj... Rri ne shtepine e Big Brother vetem  prej hijes se Donaldit?! - YouTube

Mesa duket unë dhe Bora kemi qenë duke kaluar një provë shoqërie pas 15 vitesh, dhe pa e ditur kemi qenë duke thënë të njëjtat gjëra.

Bora nga studio dhe unë nga dhoma e rréfimit. Kjo spròva e shoqërisë që paskemi qenë duke kaluar mua më bën shumë të lumtur që kam një njeri që më njeh mirë, e di sa fëminore e sa e dashur jam me njerëzit.

Iva, mendoj që një gazetare profesioniste nuk duhet kurrsesi të thotë gjëra të pavërteta.

Iva Tiço: Për atë pjesë unë kam kërkuar një ndjésë publike gjë që e bëj shumë rrallë se për një sekondë kam folur me gjërat që njerëzit flasin.

Semi: E vetmja gjë që më ka prékur ka qenë kjo historia dhe realisht jam ndjérë shumë e shqétësuar.

Kam parë një video që ti thoje si Iva mendoj këtë si gazetare kam dëgjuar që “Semi i ka marrë një të dashur tjetër Borës përpara”.

Iva Tiço: Është një gjë që është akoma nëpër internet e s’doja ti jepnim akoma më shumë zë sa kohë që kam kërkuar falje.

Semi dhe Iva Tiço përballen në “Fun Club” për raportin Bora-Donald-Semi -  shqip

Semi: Do doja të ma kërkoje faljen.

Iva Tiço: E kam kërkuar dhe ta kërkoj në sy.

Semi: Se realisht prindërit e mi kanë qenë të tmerruar nga kjo gjëja e unë s’jam tipi që të bëj gurgulenë. Realisht jam lënduar shumë e prindërit e mi e kishin përjetuar shumë keq.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!