Ballina Magazina Florian Marku bëhet baba dhe zbùlon gjíninë e bebit dhe emrin e...

Florian Marku bëhet baba dhe zbùlon gjíninë e bebit dhe emrin e tij (FOTO)

Kampioni shqiptar i bòksit, i cili na i ka bërë zemrat mal të gjithëve, Florian Marku është bërë për herë të parë baba.

Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë me anë të një fotoje të ëmbël nga spitali në Britani, ku erdhi në jetë djali i tij.

“Faleminderit Zotit të gjithësisë për këtë mrekulli që më solli sot. Në të njëjtën datë ka lindur edhe nusja në 27 nëntor. Mirëseerdhe në këtë jetë, djali im Matin Marku. Zoti të dhëntë shëndet, fat dhe një jetë sa më të lumtur. Babi dhe mami do të duan pa kufij gjithmonë”– shkruan Marku në profilin e tij në Instagram.

https://www.photojoiner.net/image/nCwCB1O5

Boskieri shqiptar po përjeton momente të sukseshme si në karrierë ashtu edhe në jetën perosnale.

Kujtojmë që Florian Marku ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj bòksierit francez Jorick Luisetton.

“Mbreti shqiptar i ringut” dominoi thujase në të gjitha raundet duke mos e vënë asnjëherë në diskutim triumfin.

“Unë nuk kam frikë, tha ai, do të jap zemrën time për këtë sport. Unë do shkoj në Shqipëri dhe dua të të bëj një ndeshje atje, e do të kthehem përsëri të punoj”, tha Marku

Gjithashtu Marku pas duelit ftoi të gjithë bòksierët, duke u shprehur i gatshëm të përballet me të gjithë.

Sot, baba për herë të parë! Florian Marku zbulon emrin dhe foton e bebushit  – iconstyle.al

Pas ndeshjes, Marku ka falënderuar zotin për çdo gjë.

Marku e shprehu para ndeshjes dhe pas ndeshjes se tanimë dëshiron që ndeshja e radhës të zhvillohet në Shqipëri.

Një ndeshje në atdhe ku do të mbronte një titull është një ëndërr e Markut, por edhe e shumë shqiptarëve që krenohen me të.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“Portokallia” mbyllet përfundimisht? Pas déshtímit me “Kosheren”, Altin Basha sjell projekt të ri (VIDEO)

Nëse i hedh një sy profilit zyrtar të Top Channel-it në Youtube, kupton se programi më i dashur për shqiptarët është “Portokallia”. Kjo vlen sidomos...

Edhe pse u tërhoq nga ekrani, Xhemi Shehu do rikthehet sërish dhe gjejeni pak se ku! (VIDEO)

Moderatori dhe aktori i njohur, Salsano Rrapi, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Goca dhe Gra’. Salsano Rrapi nuk i ka shpëtuar ‘pyetjes...

Çméndet Monika, i kërkon Donaldit puthje në buzë! (VIDEO)

Sot në “Big Brother VIP” ka qenë dita e dënímeve dhe Donaldi është dénuar t’i përgjigjet çdo gjëje “Po”. Pjesë nga biseda: Monika: Unë dua të...

Iliri sheh gruan në ëndërr dhe shpreh dëshirën e pazakontë (VIDEO)

liri ka rrëfyer ëndrrën e tij me Emanuelën dhe planet për tu bërë me fëmijë të dytë. Gjatë një bisede me Einxhelin, u shpreh se...

Konkurrenti i PërPuthen shòkon me deklaratën e tij: Ne nga Dukagjini nuk i përmendim gratë! (VIDEO)

Eduard Kuçi është rikthyer përsëri në “Për’Puthen” dhe sot ishte takimi i tij i parë me Ana Lleshin. Ana e pyeti se përse ka vetëm...
error: Alert: Content is protected !!