Kampioni shqiptar i bòksit, i cili na i ka bërë zemrat mal të gjithëve, Florian Marku është bërë për herë të parë baba.

Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë me anë të një fotoje të ëmbël nga spitali në Britani, ku erdhi në jetë djali i tij.

“Faleminderit Zotit të gjithësisë për këtë mrekulli që më solli sot. Në të njëjtën datë ka lindur edhe nusja në 27 nëntor. Mirëseerdhe në këtë jetë, djali im Matin Marku. Zoti të dhëntë shëndet, fat dhe një jetë sa më të lumtur. Babi dhe mami do të duan pa kufij gjithmonë”– shkruan Marku në profilin e tij në Instagram.

https://www.photojoiner.net/image/nCwCB1O5

Boskieri shqiptar po përjeton momente të sukseshme si në karrierë ashtu edhe në jetën perosnale.

Kujtojmë që Florian Marku ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj bòksierit francez Jorick Luisetton.

“Mbreti shqiptar i ringut” dominoi thujase në të gjitha raundet duke mos e vënë asnjëherë në diskutim triumfin.

“Unë nuk kam frikë, tha ai, do të jap zemrën time për këtë sport. Unë do shkoj në Shqipëri dhe dua të të bëj një ndeshje atje, e do të kthehem përsëri të punoj”, tha Marku

Gjithashtu Marku pas duelit ftoi të gjithë bòksierët, duke u shprehur i gatshëm të përballet me të gjithë.

Sot, baba për herë të parë! Florian Marku zbulon emrin dhe foton e bebushit  – iconstyle.al

Pas ndeshjes, Marku ka falënderuar zotin për çdo gjë.

Marku e shprehu para ndeshjes dhe pas ndeshjes se tanimë dëshiron që ndeshja e radhës të zhvillohet në Shqipëri.

Një ndeshje në atdhe ku do të mbronte një titull është një ëndërr e Markut, por edhe e shumë shqiptarëve që krenohen me të.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!