Një térmet është ndjérë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bllacë të Dibrës.

Lékundjet janë shénuar në orën 4:43 të mëngjesit, e sipas EMSC kanë qenë të magnitudës 3.2 Rihter.

Epiqendra e lékundjeve ka qenë 2 kilometra në théllësi, duke bërë që të ndjehen edhe në Maqedoninë e Veriut.

Nuk dihet ende nëse tërmeti ka shkàktuar déme. Gjatë muajit nëntor janë regjistruar edhe térmete të tjera në vend.

Kujtojmë që térmeti 26 nëntorit në Shqipëri shkàktoi 51 víktíma dhe u plàgòsën më shumë se një mijë të tjerë.

Lëkùndjet ishin me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter në Durrës, Thumanë dhe Lezhë.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!