Aktori Xhevdet Feri do festonte 61-vjetorin dhe e bija e tij, Bora Feri e ka kujtuar me një postim prékës.

Ajo ka nd
rë pamje nga festa e tij e fundit e ditëlindjes, ku aktori dëgjohet të thotë se tortat nuk janë për dikë në moshën e tij, por për fëmijët.

Vdekja e aktorit të njohur Xhevdet Ferri, vajza e tij prek me dedikimin e  saj, nxjerr këtë foto | Gazeta Koha Jone

“Ditëlindja jote e 61-të sot babo. Whatever është kuptimi i asaj tani që s’je më. Jo se i kishte ndonjë qejf kush e di, por delíkatesave tona për ta kujtuar nuk i thoshe asnjëherë jo. Kush e di, do kishte ndryshuar mendim tani që do të ndihmonte Marlow t’i fryje qírínjve. We miss you dhe duke gërmuar nëpër video i realized sa shumë më ka marrë malli për zërin tënd “që dilte nga krahrori”, shkruan vajza e aktorit.

Xhevdet Ferri u ndà nga jeta në moshën 59-vjeçare, pasi vùante nga një sëmùndje e réndë.Vajza e Xhevdet Ferri dedikim prekës për të atin: Nuk më ke mësuar të jetoj  pa prezencën tënde - Abc News

 

Për ndàrjen e tij nga jeta nuk u mbàjtën homàzhe dhe e bija, Bora, tregoi arsyet për këtë.

“Ndersa per sa i perket çështjes se homazheve publike…Xhoda shquhej per dískrecíon ne jeten e vet. Vullneti i tij ish qe dhe ne jeten e pertejme t’i prezervohej ky dískrecíon. E kuptojme dhe vleresojme qe dashamires te tij jane te dhémbur per shkàk te largimit te tij, por ne gjýkojme se dhímbja eshte personale dhe duhet vùajtur si e tille. Nuk ka te beje me arsye zhgénjimi prej sistemit apo politikes – nuk eshte as rasti dhe as koha per refléksione te tilla. Neve na eshte shùar drita e diellit mbí shtepi, nuk mendojme per perceptime publike apo politike. Me shume mirenjohje e perzemersi…”, shpjegoi ajo në një status në Facebook atëherë. Vdekja e aktorit të njohur Xhevdet Ferri, vajza e tij prek me dedikimin e  saj, nxjerr këtë foto | Gazeta Koha Jone

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!