Një autobus me nxënës shkolle ka rénë pré e një sùlmi me àrmë në fshatin Gllogjan në komunën e Deçanit në Kosovë.

Klan Kosova raporton se nga të shténat me àrmë kanë mbétur të vdékur tre persona; dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Nxënësit që kanë humbur jetën janë të moshave 17 dhe 19 vjeç.

Disa persona të tjerë që udhëtonin me autobus kanë mbétur të plàgosur dhe janë dërguar në spital.

Shkàqet e kësaj ngjàrje të réndë nuk dihen ende. Në vendngjàrje kanë shkuar fòrcat e polícisë dhe të ambùlàncës.

Sipas Polícísë së Kosovës, autobusi ishte nísur nga Gjakova për në Deçan.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!