Artistja e njohur Hueyda El Saied u ndà nga jeta në moshën 46-vjeçare, duke trìshtùar jo vetëm familjen dhe miqtë, por gjithë opinionin publik.

U bë e ditur se Huyeda vùante nga një sèmùndje e rèndë, nga kàncèri i gjirit, me të cilën nuk e ka fituar dot betèjën dhe ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 46-vjeçare.

Një prej miqve të saj më të ngùshtë ishte Arjan Konomi, i cili ka reàguar dhe më parë jo drejtpërdrejtë për artisten.

Kujtojmë se Arjani në puntatën e Për’puthen Prime në 30 Tetor, në hapje të programit dha një mesazh sensibilizues për kàncerin e gjirit.

Përveç kësaj ai përmendi se ‘një nga personat më të dashur për të‘ po vuànte nga kjo sëmùndje dhe bëhej pikërisht fjala për Hueyeda-n.

“Një nga personat më të dashur të jetës sime, më të shtrènjtë, aktualisht është duke vuàjtur në një spìtal evropian, në një situatë shumë të kèqe prej kësaj sèmùndjeje.”,- u shpreh ai.

Opinionisti ka marrë pjesë në cèrèmoninë mòrtore të artistes në Luxembourg, ku i ka qëndruar pranë edhe djalit të së ndjèrës, Gabrielit.

Madje, Konomi ka ndàrë në InstaStory një video me të voglin, teksa e përqafon dhe e fton të përshëndesë tek kamera.

[/video]

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!