Ballina Magazina 'Për’Puthen', emisioni që po zhgénjen sërish për të tretin vit radhazi...

‘Për’Puthen’, emisioni që po zhgénjen sërish për të tretin vit radhazi…

Këtë sezon televiziv nisi edicioni i tretë i reality show-t për të rinj, “Për’puthen”.

Njësoj si vitet e tjera, edhe kësaj here formati ishte i njëjtë: Vajzat në fron për të zgjedhur djemtë në takime, ndërsa ndryshimi i vetëm është trànsmetimi çdo ditë të javës në ekran.

Në fakt, rritja e frekuencës së puntatave të emisionit ka sjellë uljen e interesit dhe kuriozitetit të publikut për personazhet e rinj dhe çiftet që mund të krijohen në këtë reality show. Duket se as këtë vit, “detyrat e shtëpisë” s’janë bërë siç duhet, megjithëse kishte shumë për të mësuar nga edicioni i kaluar “Për’puthen 2”.

Skàndali “Tea-Andi-Beart” u përsërit sërish këtë vit, me personàzhet e rinj “Hysen-Alvisa-Bashkim”.

Të lídhur jashtë emisionit, Alvisa dhe Hyseni u përpòqën t’i hédhin hi syve publikut, ndërsa Alvisa në dijeni të produksionit, u rikthye për të “rifituar” Bashkimin.

Rikthimi i saj ishte një péngesë për Efin, e cila zgjodhi Bashkimin për takimin e javës dhe mori një réfuzím prej tij.

Në lojë futet edhe kësaj here skénari shumë i përfolur, që si gjithmonë péngon rrjédhën e natyrshme të emisionit dhe paracakton “fatin” e konkurréntëve.

Fakti që Alvisa do të rikthéhej, e vuri me ‘shpàtulla pas murit’ Efin, e cila megjithëse shprehu më herët dëshirën të zgjedhë djem të rinj, u detyrua edhe kësaj here të rizgjedhë në takim Brunon.

Po ashtu, Alvisa u rikthye në emision me “presione”, duke i treguar Brunos se nëse ai do të refùzonte vajzat e tjera, Alvisa do të deklarohej për të.

“Loja” u kuptua qartë nga konkurrentët të cilët me udhëzime të produksionit ose jo, zgjedhin edhe kësaj here të formojnë çiftet e preferuar të publikut, duke fshéhur në sfond prapaskéna aspak të këndshme.

Edhe sa do të vazhdojë të zhgénjejë ky “reality show”?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!