Ballina Magazina Ishte e sémurë dhe tàllen për flokët, ja si Hueyda El Saied...

Ishte e sémurë dhe tàllen për flokët, ja si Hueyda El Saied fshéhu ‘kàncérin’ (VIDEO)

Artistja e njohur shqiptare Hueyda El Sayed është ndàrë paprítur nga jeta në moshën 46-vjeçare.

Balerina dhe ish-moderatorja mësohet se vuante nga një sëmùndje e réndë, bétejën me të cilën nuk e ka fituar dot.

Ajo u nda nga jeta mëngjesin e së martës në një spital në Lukskemburg. Pas lajmit të réndë për ndàrjen nga jeta të Hueyda El Sayed, miqtë dhe kolegët e saj kanë shprehur ngushéllimet në rrjetet sociale.

Ndërkohë kryeministri Edi Rama publikoi një foto të saj me mbishkrimin: “Lamtumirë shoqe e vogël”.

Hueyda El Sayed i befàsoi të gjithë kur préu flokët e saj kaçurrela që e kàràkterízonín, në muajin shkurt të këtij viti.

Madje ish-moderatorja u përbàll me krítíka nga ndjékésit, të cilët i kërkonin të rríste sërish kaçurrelat e saj.

Gjithmonë e buzëqeshur, si e fshehu sëmundjen e rëndë Hueyda El Saied, veprimi që askush s'e kuptoi

Në një reàgim në rrjetet sociale, ajo u shpreh se nëse do të kishte një shkòp magjík dhe do të kishte mundësinë të ndryshonte jetën apo pamjen fizike, s’do e fillonte nga flokët.

Dhe duket se ky ndryshim në ‘look’ lídhej pikërisht me sémùndjen e réndë që vùante Hueyda El Sayed.

Artistja mesa duket kishte vendosur të mos e ndùnte këtë lajm të tríshtë me ndjékësit dhe në postimet në rrjetet sociale shfàqej pozitive dhe e qeshur.

46-vjeçarja është larguar prej disa vitesh nga Shqipëria dhe jetonte në Luksemburg, së bashku me djalin dhe partnerin e saj, Thierry.

Ajo dhe Thierry u martuan në fshéhtësi në muajin dhjetor të vitit të kaluar. Në një intervistë në atë periudhë, Hueyda El Sayed tha se kishte një jetë që príste të martohej me partnerin e saj.

Hueyda El Sayed lindi në Tiranë në vitin 1975. Gjatë karrierës së saj profesionale, ka punuar në disa fusha, si piktore, balerinë, moderatore dhe spikere lajmesh. Ndërsa në vitin 2000 ka botuar romanin e parë me titull “Ngjyra e lëkurës sime”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!