Ballina Magazina I thanë që nuk i përket 'VIP'-ave në shtëpinë e Big Brother,...

I thanë që nuk i përket ‘VIP’-ave në shtëpinë e Big Brother, reàgon ashpér motra Antonelës!

Hyrja e Antonela Berisha, ish-konkurrénte e ‘Për’puthen’, prezantuese e ‘Top Arena’ dhe fashion designer, shkàktoi shumë pakënaqësi për një pjesë të madhe të audíencës.

Jo vetëm kaq, por edhe vetë banorët shprehën pakënaqësi pasi Antonela përmendte numrin e ndjékësve.

Sot, motra e saj, e cila i menaxhon dhe rrjetin e saj social Instagram, reagoi përmes një shkrimi rreth situatës, e cila ka hapur debat në rrjet.

 Mendoj qe ceshtja e meritokracise, se sa e meriton dikush te jete ne nje program televiziv se pari eshte nje céshtje qe nuk na perket neve si publik por ideatoreve te formatit dhe personave puna e te cileve eshte te perzgjedhin konkurentet, duke qene personat qe njohin me mire mekànizmàt e brendshme dhe cka funksionon apo nuk funksionon per programin ne fjale. Gjithsesi une mendoj qe ne vitin 2021 kur rrjetet sociale jane platforma qe i kane dhene shansin njerezve te ndertojne karriera te tera, ku ata vete-promovohen dhe ku promovojne aftesite/telentet e tyre, te ngrihet pikepyetja “ a meritojne te quhen VIP” eshte qesharake. E njejta gje vlen dhe per Reality Show-et, te cilat ne shumicen e rasteve sherbejne si gjetes te personàzheve te pelqyeshem nga publiku dhe si tràmpolina per karrierat e tyre ne televizion. Ne formate si “Perputhen” konkurojne shume njerez, por vetem pak arrijne te mbijetojne ne ekranet e televizionit, dhe kjo pikerisht sepse, publiku i do.
Kur ne 2016 Kim Kardashian u pyet ne menyre direkte “Cili eshte talenti jot?” ajo u pergjigj “Duhet te perfshije ndonje lloj talenti te kesh shume njerez qe te ndjékin dhe te pelqejne per ate qe ti je”, dhe Kim Kardashian eshte sot nje nga grate multimilionere self-made, e cila e filloi karrieren pikerisht nga Reality-Showi familjar Keeping Up with the Kardashians.
Gjithsesi,per tu rikthyer tek rasti i Antoneles, dhe per te gjithe njerezit e tjere qe kane filluar karrierat nga rrjetet sociale apo Reality Show-et, une mendoj qe njerezit jane íntelígjente mjaftueshem per te mos ndjékur dike vetem nga paraqitja/lifestyle-i e elemente te tjere siperfaqesore, sepse koha ka treguar qe personazhe te tille nuk i mbíjetojne gjate vemendjes se publikut. Publiku ndjék persona qe jane interesante mjaftueshem per tu ndjékur, e ne rastin e Antoneles mendoj qe publiku gjen te ajo nje njeri kàrizmàtik, simpatik, nje vajze me nje background e nje histori jete, nje vajze íntelígjente dhe te forte por ne te njejten kohe nje vajze me kembe ne toke, e besoj qe kjo kohe e shpénzuar ne Big Brother do sherbeje qe njerezit te njohin me shume prej saj, sepse me te vertete ka shume me shume per te njohur. #krenareperty❤️

Po ju a mendoni se Antonela meriton të jetë aty?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!