Ish-kryeministri Sali Berisha, dje festoi ditëlindjen e tij të 77-të. Nga mbështetësit e tij të shumtë, padyshim dallohet Stresi.

Reperi i njohur, i cili sapo është kthyer në Shqipëri, pas qëndrimit të tij për 9 muaj në Londër, nuk e harroi Berishën në këtë datë specíale.

Përmes një video në rrjete sociale, ai ka zbùluar se i ka bërë një dhuratë liderit historik të Partisë Demokratike.

Në duar mban një buqetë me lule blue dhe të bardhë dhe natyrisht nuk mungoi një dedíkim.

“Statistikat tregojnë që në muajin tetor kanë lindur liderët më të mëdhenj të botës. Gëzuar ditëlindjen Dr. Pofesor Sali Berisha”, shkruan Stresi.

Ndërkohë dhe qindra qytetarë të tjetër i janë bashkuar “Fòltores” së Berishës në qytetin e Korçës.

Stresi njihet si një nga mbështetësit e Berishës dhe gjithmonë merr pjesë në aktivitetet e organizuara nga Partia Demokratike, ku në disa pròtesta është bërë protagonist.

Kujtojmë se këngëtari kohët e fundit ka jetuar në Londër, por është rikthyer disa ditë më parë.

Ndërsa në mëngjes Stresi, duke iu uruar ditëlindjen e 77-të ish-Kryeministrit Sali Berisha, i bëri dhuratë një buqetë me lule blu.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!