Java në Për’Puthen ka filluar dhe mbaruar me debàte të àshprà, fýerje e oféndime duke çùar në dhunë vérbale mes konkurentëve.

Më e prékura nga këto oféndime ishte Mikela e cila, mbrëmjen e kaluar la studion në mes të emisionit dhe u largua për një kohë të pacaktuar.

Edhe mbrëmjen e sotme u ndjé mungesa e saj, por me shumë mundësi do e shohim mbrëmjen e nesërme në ‘Për’Puthen Prime’.

Si çdo të premte, vajzat bëjnë përzgjedhjet e tyre për takimet e javës së ardhshme dhe ashtu siç po ndodh réndom çdo javë, janë të paktën dy vajza që bëjnë të njëjtën zgjedhje në djem.

Tola dhe Alvisa kanë përzgjedhur Brunon, por ky i fundit, mes dy zgjedhjesh vendos për Alvisën pasi sipas tij ishte më e vështírë të fitoje një takim të dytë nga ajo.

Bëjnë namin në rrjet, kush nga vajzat e reja të “Përputhen” është e  preferuara e publikut (FOTO LAJM) – Albeu.com

Tola duke e menduar si mùndësi që Bruno do ishte i përzgjedhur, kishte ruajtur si alternativë të dytë Albin, i cili pavàrësisht renditjes pranoi por shtoi se kanë shumë për tu sqaruar.

Ritvana na çuditi me zgjedhjen e saj, Argjendin pasi takimin e sotëm me Bashkimin ajo u shpreh se ndihet më e përfshirë fizikisht tek ai.

Ndërsa kur bëri zgjedhjen e saj, si pretekst nxòri faktin që i kanë munguar telefonatat e Argjendit kësaj jave.

Ndërsa Ada më në fund i dha një mundësi Bajos, i cili kishte javë të tëra që e surprizonte me dhurata nga më të ndryshmet, duke filluar me buqetën e madhe me trëndafila e deri tek arushi gjigant.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!